PRZEGLĄD RZESZOWSKICH MURALI

W 2018 R. UKAZAŁ SIĘ NA ŁAMACH PISMA „DAY&NIGHT” ARTYKUŁ PT. „PRZEGLĄD RZESZOWSKICH MURALI”. JEST JEDNAK POTRZEBA, ABY POWRÓCIĆ DO TEGO ZAGADNIENIA, GDYŻ W MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM, Z SIEDZIBĄ SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO, SIEDZIBĄ PREZYDENCKĄ, STAROSTWA, DELEGATURY KONSERWATORA ZABYTKÓW, LOKALNEJ KULTURY, NAUKI I SZTUKI ZACZYNA SIĘ COŚ DZIAĆ.

Czytaj dalej...

FIT NOWINKI HIT WIOSNY

MIÓD KONTRA CHIPSY. JEDNAK W INNYM WYDANIU. ZDROWE EKO PRZEKĄSKI TO HIT TEJ WIOSNY, KTÓRYM ZDECYDOWANIE WARTO SIĘ ZAINTERESOWAĆ. TESTUJEMY MIÓD MANUKA I WARZYWA W NOWEJ ODSŁONIE. A WSZYSTKO W IMIĘ ZDROWIA, PIĘKNA I… SMAKU!

Czytaj dalej...

KOCIE MOJO, CZYLI JAK BYĆ OPIEKUNEM SZCZĘŚLIWEGO KOTA

Szacuje się, że w polskich domach żyje ok. 7 milionów kotów, a ich liczba stale rośnie. To, obok psa, najpopularniejsze zwierzę domowe wymaga opieki, a właściciele kotów powinni dysponować chociażby podstawowymi informacjami na temat swoich pupili. Opisywana książka stanowi szerokie kompendium wiedzy na temat „kociego mojo” i pomoże kociarzom uczynić swoje koty szczęśliwszymi.

Czytaj dalej...

SCHAITTER BOHATER NAJNOWSZEGO FILMU ANIMOWANEGO

W Rzeszowie powstaje nowy film animowany odnoszący się do historii miasta. Jest też oparty o dzieje jednej osoby, która z grodem nad Wisłokiem związana była i jest nierozerwalnie. To krótki film pt. „Sklep Schaittra”, w którym zobrazowano jeden dzień z życia Ignacego Schaittra, rzeszowskiego kupca i entomologa. Być może za pośrednictwem tej krótkiej animowanej etiudy stanie się bliższy znany modernistyczny napis na jednej z kamienic przy Grunwaldzkiej, gdzie mowa właśnie o Schaittrach. Do obejrzenia filmu zapraszają jego pomysłodawcy i twórcy, Bartosz Babelski oraz Jacek Gut.

Czytaj dalej...

KLIMAT PRAGI JEST DLA KAŻDEGO

Czeska Praga zaskakuje nie od dziś. Brzmi jak frazes, ale tak jest i zmienić tego nie może nic. Nie jest ważne, czy jesteś miłośnikiem zabytków, świetnych widoków, fotogenicznych zakątków i zaułków, dobrego jedzenia, piwa, wspaniałej, sielankowej atmosfery, spokojnego podejścia do życia i zbytniego nieprzejmowania się problemami otaczającymi zewsząd. Bo czeska Praga ma to wszystko.

Czytaj dalej...

58. FESTIWAL MUZYCZNY W ŁAŃCUCIE

JEDNA Z NAJURODZIWSZYCH REZYDENCJI MAGNACKICH W POLSCE PONOWNIE ZATĘTNI DOBOROWĄ MUZYKĄ. WIELOWIEKOWE TRADYCJE MUZYCZNE W POSTACI DNI MUZYKI KAMERALNEJ NA ŁAŃCUCKIM ZAMKU ZOSTAŁY ZAINAUGUROWANE W 1961 ROKU PRZEZ JANUSZA AMBROSA, BY PÓŹNIEJ EWOLUOWAĆ W MUZYCZNY FESTIWAL W ŁAŃCUCIE, KTÓRY W TYM ROKU ODBĘDZIE SIĘ PO RAZ 58. BOGATA FORMUŁA PROGRAMU SPRAWIA, ŻE WYDARZENIE CIESZY SIĘ NIESŁABNĄCĄ POPULARNOŚCIĄ NIE TYLKO W NASZYM KRAJU.

Czytaj dalej...

NOWY MAG MEDIOLANU KRZYSZTOF PIATEK

O Krzysztofie Piątku mówi się w Polsce od dobrych sześciu miesięcy. Warto jednak zastanowić się, o jak wielkiej skali fenomenu mówimy - w końcu gdy w naszym kraju, typowo, tonowano nastroje po jego wejściu z buta do Serie A, Włosi nazywali go już nowym papieżem.

Czytaj dalej...

INFLUENCER Z RZESZOWA: RAFAŁ JONKISZ @RAFAL_JONKISZ

POCHODZI Z RZESZOWA, MA NA KONCIE TYTUŁ MISTERA POLSKI, ZA POMOCĄ SOCIAL MEDIÓW NIEUSTANNIE ROZWIJA SWOJĄ KARIERĘ, A JEGO KONTO NA INSTAGRAMIE ŚLEDZI PONAD 320 TYSIĘCY OBSERWATORÓW. CO SŁYCHAĆ U RAFAŁA JONKISZA, GOŚCIA (MARZEC 2016) OKŁADKI I WYDANIA DAY&NIGHT?

Czytaj dalej...

WIELKI POWRÓT JEANSU

WSZYSCY GO KOCHAMY, NIEZALEŻNIE OD KOLORU, W SZAFIE NIGDY NIE JEST GO ZA WIELE, PASUJE DO WSZYSTKIEGO, MIMO ŻE MA JUŻ 100 LAT. JEANS. W TYM SEZONIE OKAZUJEMY MU PODWÓJNĄ MIŁOŚĆ I NOSIMY GO W WERSJI DOUBLE, CZYLI JEANS NA JEANS. NIEKONIECZNIE W TYM SAMYM ODCIENIU.

Czytaj dalej...