KOCIE MOJO, CZYLI JAK BYĆ OPIEKUNEM SZCZĘŚLIWEGO KOTA

Szacuje się, że w polskich domach żyje ok. 7 milionów kotów, a ich liczba stale rośnie. To, obok psa, najpopularniejsze zwierzę domowe wymaga opieki, a właściciele kotów powinni dysponować chociażby podstawowymi informacjami na temat swoich pupili. Opisywana książka stanowi szerokie kompendium wiedzy na temat „kociego mojo” i pomoże kociarzom uczynić swoje koty szczęśliwszymi.

Czytaj dalej...

SCHAITTER BOHATER NAJNOWSZEGO FILMU ANIMOWANEGO

W Rzeszowie powstaje nowy film animowany odnoszący się do historii miasta. Jest też oparty o dzieje jednej osoby, która z grodem nad Wisłokiem związana była i jest nierozerwalnie. To krótki film pt. „Sklep Schaittra”, w którym zobrazowano jeden dzień z życia Ignacego Schaittra, rzeszowskiego kupca i entomologa. Być może za pośrednictwem tej krótkiej animowanej etiudy stanie się bliższy znany modernistyczny napis na jednej z kamienic przy Grunwaldzkiej, gdzie mowa właśnie o Schaittrach. Do obejrzenia filmu zapraszają jego pomysłodawcy i twórcy, Bartosz Babelski oraz Jacek Gut.

Czytaj dalej...

58. FESTIWAL MUZYCZNY W ŁAŃCUCIE

JEDNA Z NAJURODZIWSZYCH REZYDENCJI MAGNACKICH W POLSCE PONOWNIE ZATĘTNI DOBOROWĄ MUZYKĄ. WIELOWIEKOWE TRADYCJE MUZYCZNE W POSTACI DNI MUZYKI KAMERALNEJ NA ŁAŃCUCKIM ZAMKU ZOSTAŁY ZAINAUGUROWANE W 1961 ROKU PRZEZ JANUSZA AMBROSA, BY PÓŹNIEJ EWOLUOWAĆ W MUZYCZNY FESTIWAL W ŁAŃCUCIE, KTÓRY W TYM ROKU ODBĘDZIE SIĘ PO RAZ 58. BOGATA FORMUŁA PROGRAMU SPRAWIA, ŻE WYDARZENIE CIESZY SIĘ NIESŁABNĄCĄ POPULARNOŚCIĄ NIE TYLKO W NASZYM KRAJU.

Czytaj dalej...