665-LECIE LOKACJI MIASTA RZESZOWA: HONOROWI OBYWATELE MIASTA

Tradycyjna gala z wyróżnieniem nowych Honorowych Obywateli miasta Rzeszowa odbyła się w niedzielę, 27 stycznia, w Filharmonii Podkarpackiej. Podczas uroczystości obecni byli m.in. biskupi diecezji rzeszowskiej i przemyskiej Jan Wątroba i Stanisław Jamrozek, posłowie i europosłowie, władze województwa na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem, wojewoda Ewa Leniart, rektorzy rzeszowskich uczelni, dowódcy i komendanci straży pożarnej, policji oraz służby więziennej. Swoją obecnością zaszczycili także byli prezydenci Rzeszowa: Andrzej Szlachta i Mieczysław Janowski oraz prezydent Mielca – Jacek Wiśniewski. Gospodarzem uroczystości byli Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa i szef Rady Miasta Andrzej Dec. 

Czytaj dalej...

SIŁA KOBIECOŚCI W KOLEKCJI ALETTE BY EWELINA DEC

Sobotni pokaz kolekcji Alette by Ewelina Dec obfitował w ponad 30 propozycji idealnych dla wielbicielek subtelnych i jednocześnie zmysłowych kreacji. Wydarzenie, podczas którego na wybiegu dominowały biel, czerń i błysk, odbyło się w klubie LUKR i zgromadziło rzesze zainteresowanych.

Czytaj dalej...

H2O W BLASKU FLESZY, CZYLI BASIA I PAWEŁ OLEARKA PODBIJAJĄ RZESZÓW

W sobotni wieczór w Millenium Hall dało się wyczuć „Power of Art” za sprawą H2O, czyli zespolonym w jedność dwóch światów Basi i Pawła Olearków. „Unity” doskonale odzwierciedliło jedność sztuki, w tym wypadku mody i fotografii. Heliografie Pawła Olearki, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, nauczyciela w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie, a także autora wystawy, można podziwiać do 8 stycznia w DAgArt Galerie Dagmary Kowal-Hazuki. Prace inspirowane są twórczością pionierów fotografii i awangardy międzywojennej (m.in. Man Ray, Karol Hiler),a ich tworzenie zajęło autorowi kilka lat. Jak sam o sobie mówi , samodzielnie tworzy negatywy, które kolejno w ciemni fotograficznej zamienia w pozytywy, korespondujące ze światem abstrakcji pop-artu i estetyką lat 20-tych. Paweł Olearka do wytwarzania swoich heliografii wykorzystuje nierzadko odpady rzeczywistości, które przetwarza, odzyskując ich formę i jednocześnie nadając im nowe znaczenie. Każde dzieło sygnowane jest podpisem i numerem.

Czytaj dalej...

KMICE 2018 W RZESZOWIE

2 dni wydarzeń, ponad 500 uczestników, ponad 25 paneli, wykładów otwartych i warsztatów, gala, prawie 100 partnerów i wystawców w showroomach - tak wyglądała pierwsza edycja Kongresu Medycyny i Chirurgii Estetycznej zorganizowana z inicjatywy IP CLINIQ Instytut Piękna

Czytaj dalej...