fot. Rzeszowski Dom Kultury fot. Rzeszowski Dom Kultury

VII EDYCJA FESTIWALU „PIOSENKA W MELONIKU”

Cykliczny festiwal muzyczny „Piosenka w Meloniku”, organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury, odbył się w stolicy Podkarpacia po raz siódmy. Przesłuchania finałowe odbyły się tradycyjnie w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na scenie wystąpiło 42 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18, 19+. Grand Prix „Piosenki w Meloniku 2017” zdobyła 17-letnia Aleksandra Łodzińska, licealistka z Puław. Ola w nagrodę otrzymała 2 tys. zł i okolicznościową statuetkę z melonikiem, którą dostali także wszyscy laureaci w poszczególnych kategoriach. 17-latka wybrała utwór „The boy (girl) from Ipanema”.Uczestników VII edycji „Piosenki w Meloniku” oceniało jury w składzie: Robert Janowski, Mieczysław Szcześniak, Łukasz Zagrobelny i Jacek Ścibor, wykładowca UR.

W kategorii wiekowej 19+ wygrała Izabela Szafrańska. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Sarata z miejscowości Łabowa, która wykonała utwór „Gram o wszystko”, trzecie miejsce przypadło Agacie Soi z Opatowa za utwór „Znów wędrujemy”. Jury przyznało w tej kategorii także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Kamil Kowalski ze Szczecinka („SOS”), Alicja Kuszowska z Malborka („Goldeneye”) i Aleksandra Rudzińska z Opatowa („Mary did You know”).

W kategorii 16-18 lat zwyciężyła Adriana Różańska z Zamościa („Wybacz Mamasza”). Drugie miejsce zdobyła Karolina Kula z Warszawy („Dobranoc Panowie”). Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Pawłowskiemu ze Świecia („Hello”). Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Sikorska z Krakowa („Kniaginiuszka”), Oliwia Skóra z Rzeszowa {„Say you love me”) i Dominik Połowniak z Rzeszowa („Wybacz Mamasza”).

W najmłodszej kategorii wiekowej 13-15 lat triumfował Oskar Juryś z Ożarowa („Krzyżówka”). Drugie miejsce zajęła Natalii Kawszyn z Płocka („Gwiazdą być”), trzecie miejsce zdobyła Emilia Azierska z Niepołomic („Defying Gravity”). Wyróżnienia trafiły do Magdaleny Rawskiej z Janowa Lubelskiego („For once in my life”) i Hanny Kuźniarskiej z Tomaszowa Lubelskiego („Wesoły deszczyk”).

10 lutego, fot. Rzeszowski Dom Kultury

Powrót na górę