13 stycznia, fot. Patrycja Mazur 13 stycznia, fot. Patrycja Mazur

SPEKTAKL „ICE DREAMS” W LUKR

Nietypowy spektakl „ICE DREAMS” miał w założeniu połączenie sił do stworzenia wielkiego widowiska w rozmaitych jego aspektach (fryzjerstwo, muzyka, taniec, teatr i wiele innych). Baśniowe wydarzenie tworzyli artyści z takich dziedzin jak: fryzjerstwo, wokal, akrobatyka, taniec. Głównym założeniem pokazu była wartość marzeń w życiu każdego człowieka, a także zainspirowanie publiczności do ich spełniania. Organizatorem widowiska było Atelier & Academy Katarzyna Złamaniec, które jeszcze przed spektaklem, tak opisywało główny cel przedsięwzięcia:

„Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się gdzie są Twoje Marzenia? Skąd pochodzą? Do czego dążysz? Czy jesteś zadowolony z tego co robisz? Czy może jednak Twoje marzenia są zamknięte w środku Twojego serca jak dziecko w bańce? Właśnie dlatego stworzyliśmy ten spektakl, dla jednych niemożliwy do wykonania, dla drugich wręcz odwrotnie. Pewien człowiek miał myśl, którą przerodził w marzenie… aby inspirować innych do spełnienia swoich pragnień. Powtarzał im, że jeżeli chce się dokonać niemożliwego, trzeba wierzyć, że jest to możliwe”.

Oprawę artystyczną oraz scenariusz opracowała Małgorzata Boć, która odpowiadała również za klimatyczny wokal i muzyczną oprawę wraz z Kingą Gurgul i Ewą Siembidą. Tajemniczości oraz wyczuwalnej magii dodawały imprezie scenografie, za które odpowiedzialna była Kamila Bednarska, gość wakacyjnego wydania oraz okładki Day&Night. Nastrojowe narracje Stanisława Ożoga tworzyły atmosferę baśni i wprowadzały widzów w niezwykłą, wielowymiarową historię, której aspekt wizualny odbywał się na scenie. Za fryzjerską oprawę wydarzenia odpowiadali Katarzyna Złamaniec wraz z Teamem Atelier & Academy Katarzyna Złamaniec, Justyna Urbanik, Natalia Turek, Edyta Kosior, Bartosz Brydak, Jacek Andruchow, Paulina Siudak, Paulina Ptasińska. Na scenie można było zobaczyć także akrobatyczne umiejętności Weroniki Blahaczek oraz misterne układy taneczne wykonane przez Mateusza Stańskiego, Mieszko Nogaja, Urszulę Surowiec oraz grupę artystyczną.

Za niezaprzeczalnym sukcesem imprezy stał również sztab zaangażowanych:

- wsparcie produkcyjne – Robert Wróbel 
- Michał Łazarów
- Makijaż – ESTILO Paulina Popek
- Grafika- Michał Czerko
- Aranżacje -Tomasz Jachym 
- Realizacje muzyczne -Paweł Baran 
- Skrzypce- Piotr Ogorzelec
- Kostiumograf - Sławomir Smolorz
- Modelki, tancerki - Wiktoria Krzepkowska, Malwina Kurzawa, Sylwia Sochacka, Monika Papiernik, Magdalena Krztoń, Patrycja Pic, Gabriela Mach, Dasha Bublikova, Karolina Karas
- Projektanci mody - Kalinka Kocemba, Magdalena Wilk-Dryło, Ewelina Dec - Alette, Wioletta Podsiadlik

Tuż po zakończonym spektaklu, który w sobotni wieczór zgromadził w klubie LUKR setki zainteresowanych, organizatorzy wydarzenia z Katarzyną Złamaniec na czele ogłosili ze sceny: „Zawsze marzyliśmy o zaprezentowaniu takiego widowiska, który połączy w sobie tyle piękna, sztukę i pasję, którą chcemy się z wami dzielić. To był pierwszy taki pokaz w Rzeszowie, ale już teraz obiecujemy, że nie ostatni. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, jak ważne w życiu każdego człowieka są marzenia i jak istotnym jest znaleźć w sobie siłę do ich spełniania”. Wydarzeniu patronował magazyn Day&Night.

 

Powrót na górę