fot. Archiwum organizatora fot. Archiwum organizatora

WERNISAŻ ZDJĘĆ ZACZAROWANYCH W LUKR

Wszyscy ci, którzy 3 marca odwiedzili rzeszowski klub LUKR, mieli okazję dać się porwać pięknej przygodzie i zaczarowanej atmosferze za sprawą nietypowego wernisażu „Zdjęć zaczarowanych” autorstwa pochodzącej z Sędziszowa Małopolskiego Urszuli Kaczor. Autorka sama o swoim projekcie mówiła tak: „To projekt mojej twórczości, która jest kumulacją moich własnych doświadczeń i częstokroć nieokiełznanej wyobraźni. Tematyka przedstawionych fotografii to głównie refleksja, która przede wszystkim nawiązuje do poszczególnych etapów mojego życia. Projekt jest pełen emocji i uczuć, które towarzyszyły mi w mojej drodze ku dorosłości.

Jak wszyscy doskonale wiemy drogi nie zawsze bywają usłane różami. Zmierzając do celu napotykamy na swojej drodze smutek, radość, gniew doświadczając, przy tym tę samą liczbę wzlotów jak i upadków. Przyznam szczerze, że trudno mi wyrazić to wszystko jedynie słowami, dlatego też w tym celu przygotowałam serię kilkunastu zdjęć, które są “metaforycznym” odzwierciedleniem nigdy nie wypowiedzianych słów. Z drugiej strony kilkuwersowe zdania zapewne mogłyby opisać moją podróż, chociaż niezupełnie. Uważam, że to właśnie obraz w towarzystwie słów prezentuje się nienagannie. Biorąc pod uwagę, że szyk zdań samych w sobie nie do końca ujmuje wszystko co chcę powiedzieć, postanowiłam przedstawić swoje uczucia za pomocą właśnie tych ilustracji”.

 Fotografie zostały wykonane w rodzinnej miejscowości autorki, co jak sama argumentuje, jest w pełni uzasadnione: „To tutaj się urodziłam, to właśnie tu nauczyłam się jeździć na rowerze, to tutaj przeżyłam swoją pierwszą miłość i to tu przeżyłam pierwsze przyjaźnie. Z biegiem czasu zauważyłam, że wiele osób wyjeżdża w najdziwniejsze zakątki świata w poszukiwaniu “skarbu” lub “życiowej esencji”. Ja natomiast znalazłam naturalne piękno w naszym powiecie. Przekonałam się, że wystarczy spojrzeć na wszystko co nas otacza aby znaleźć to “coś”, co czyni nasze rodzinne miejsce wyjątkowym”.

Wystawa okazała się niezaprzeczalnym sukcesem i prawdziwą podróżą do wypełnionego nostalgią i refleksją świata magii.

3 marca, fot. Archiwum organizatora

Powrót na górę