Arthotel LALALA w Sopocie Arthotel LALALA w Sopocie

Dizajnerskie hotele

W RURZE, NA DRZEWIE LUB W CELI - POBYT W TAKIM POKOJU HOTELOWYM NA PEWNO NA DŁUGO POZOSTANIE W PAMIĘCI. GDZIE ZATEM MOŻNA ZNALEŹĆ ODJECHANE HOTELE? JAK SIĘ OKAZUJE, BARDZO BLISKO.

Daleko szukać nie trzeba. Już za zachodnią granicą w niemieckiej miejscowości Neißeaue w Baumhaus Hotel możemy zamieszkiwać na jednym z 8 domków na drzewie. Domki mają powierzchnię 8x10 metrów i mogą pomieścić od 4 do 6 osób. Nocleg kosztuje od 190 do 340 euro. Śniadanie wliczone w cenę. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kulturinsel.com. Strona działa również w języku polskim.

 

Cela na wyłączność

Kolejnym odjechanym hotelem jest Alcatraz Hotel am Japanischen Garten (www.alcatraz-hotel.com). Hotel mieści się w budynku z 1867 roku i jest pierwszym w Niemczech hotelem zajmującym dawne więzienie. W stylizowanych na cele pokojach z okratowanymi oknami goście mogą zasmakować nieco więziennego życia. Pomieszczenia wyposażone są w wykonane przez więźniów łóżka oraz umywalkę i toaletę. Na życzenie personel może podać gościom śniadanie przez otwór w drzwiach. Jednoosobowa cela kosztuje tu ok. 250 euro.

A co powiecie na pokój w kształcie beczki wina? Proszę bardzo. Hotel Lindenwirt, również w Niemczech (www.lindenwirt.com), zaprasza do 6 beczek po winie, przekształconych w ekskluzywne pokoje. Noc w takim miejscu kosztuje około 80 euro. Butelka wina gratis.

 

Wygodna rura

Waży blisko 10 ton. Ogromna betonowa rura kanalizacyjna wewnątrz kryje przyjazny pokój, który w gorące dni nie wymaga używania klimatyzacji. W austryjackiej miejscowości Linz znajduje się Das Park Hotel (www.dasparkhotel.net), który oferuje swoim gościom nietypowe miejsca noclegowe. Według opinii pokoje w betonowych rurach są bardzo wygodne, idealne dla tych osób, które lubią kompletną ciszę. Minus to brak toalety. Uwaga – cena wynajęcia takiego lokum zależy tylko od nas.

 

Polacy nie gęsi…

i swoje dziwne hotele też mają. I tak na przykład w Nałęczowie można bardzo miło spędzić czas wśród konarów drzew, śpiewu ptaków
i oczywiście bliżej nieba. W drzewach -  tak nazywa się kompleks 4 apartamentów (www.wdrzewach.pl), za nocleg zapłacić trzeba od 240 zł wzwyż. A teraz schodzimy na ziemię, a konkretnie do Arthotelu LALALA w Sopocie (www.lalala.lu). To najbardziej oryginalny hotel w Polsce. Każdy z siedmiu szalonych i ekscentrycznych pokoi został zaprojektowany przez innego artystę. Wybrać możemy między innymi: „surrealistyczny raj niespodzianek” z miętowymi ścianami i różową podłogą, „krainę panny sarenki i chochlików” z międzywojennym łóżkiem w tle, lub „mroczny przedmiot pożądania i futrzano – leśną, barokową niespodziankę” . Ceny zaczynają się tu już od 160 zł.

Katarzyna Micał

Powrót na górę