Fot. Archiwum Day&Night Fot. Archiwum Day&Night

Ogródek i balkon na lato

LATEM NASZE ZIELONE „CZTERY KĄTY” AŻ PROSZĄ SIĘ O TO, ABY SZCZEGÓLNIE O NIE ZADBAĆ. I NIE CHODZI TUTAJ WYŁĄCZNIE O POSADZENIE KWIATKÓW CZY ORYGINALNEGO DRZEWKA. PAROMA GADŻETAMI MOŻNA ZAMIENIĆ BALKON, OGRÓDEK W PRAWDZIWE LETNIE DZIEŁO SZTUKI.

 

ZIELONO PRZEDE WSZYSTKIM

Latem powinniśmy wybrać odpowiednie rodzaje roślin, które lubią spore nasłonecznienie i dość wysokie temperatury. Kwiaty, które ozdobią i przetrwają lato to między innymi petunie, pelargonie. Pamiętajmy jednak, aby nasze rośliny podlewać przynajmniej raz dziennie, rano lub wieczorem. W przypadku wyjątkowo gorących, upalnych dni czynność należy powtarzać kilkukrotnie. Idealnym rozwiązaniem jest posadzenie na balkonie lub ogrodzie ziół. Własna, prywatna bielarnia to prawdziwy rarytas, który dodatkowo wygląda atrakcyjnie i jest niezwykłą ozdobą. Zioła nie są zbyt wymagające, należy jednak wiedzieć, że lubią one świeżą glebę i regularne podlewanie. Szczególnie w nasłonecznionych miejscach mogą być one narażone na wysychanie.

KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

Aby urozmaicić nasz balkon lub ogródek można dodać kilka kolorowych dodatków, które będą idealnie pasować do takiego zielonego kąta. Przydatnym gadżetem jest hamak, który możemy zakupić w sklepie lub uszyć samemu. Hamaki wykonane są ze specjalnych materiałów, które odporne są na zabrudzenia i czynniki zewnętrzne. Świetnie sprawdzą się jako miejsce, gdzie chcemy się zrelaksować, poczytać książkę albo po prostu odpocząć na świeżym powietrzu. Dostępne są różne rodzaje hamaków, wykonane z kolorowych materiałów, sznurków, wykończone drewnem, koralikami. Świetnym sposobem, aby dodać trochę polotu swojemu balkonowi, jest odnowienie starych mebli. Wystarczą specjalne farby, wybrane dodatki oraz mebel, który stoi zapomniany gdzieś w garażu. Trochę kreatywności i można w łatwy sposób przerobić stary stolik na nowoczesny, kolorowy gadżet, który idealnie sprawdzi się na tarasie.

WIĘKSZY OGRÓD, WIĘCEJ OPCJI

Posiadacze większych ogródków mogą pozwolić sobie na dodatkowe opcje urozmaicenia swojego terenu na świeżym powietrzu. Ważnym miejscem jest obszar, gdzie możemy zrobić np. grilla. Specjalne zestawy ogrodowych sprzętów do przyrządzania potraw zaskoczą nawet największego fana grillowania. Przenośne, mobilne grille, specjalne parasole rozkładane tuż obok, zestawy do odpoczynku – to wszystko razem stworzy prawdziwy raj dla osób lubiących spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Świetnym dodatkiem, który możemy zakupić na swój ogródek jest basen. Latem nie musimy wychodzić poza nasz dom, aby cieszyć się i wodą i słońcem. Stworzenie własnej mini plaży będzie rewelacyjnym pomysłem dla posiadaczy większych ogrodów. Aby woda w basenie była czysta należy pamiętać o zakupie specjalnego filtra, który pozwoli na zachowanie świeżej wody w basenie. Pod koniec dnia należy specjalnym sitem wyłowić liście, owady lub inne rzeczy, które mogą wpaść do basenu podczas dnia.

MAŁGORZATA LEŚNIAREK

 

Powrót na górę