Fot. Archiwum Day&Night Fot. Archiwum Day&Night

JESIENNA METAMORFOZA WNĘTRZA

KIEDY ZABRAĆ SIĘ ZA ZMIANĘ W WYGLĄDZIE NASZEGO WNĘTRZA, JEŚLI NIE WŁAŚNIE POCHMURNĄ I DESZCZOWĄ JESIENIĄ? MIEJSCE, W KTÓRYM PRZEBYWAMY, MA SPORY WPŁYW NA NASZ NASTRÓJ I SAMOPOCZUCIE. WARTO ZADBAĆ O TO, BY BYŁY ONE JAK NAJLEPSZE, ZWŁASZCZA, GDY POGODA ZA OKNEM WYRAŹNIE DAJE NAM SIĘ WE ZNAKI. CZASAMI NIE SĄ POTRZEBNE GRUNTOWNE RENOWACJE, WYSTARCZY ZASTOSOWAĆ PROSTE TRIKI I POSTAWIĆ NA ODPOWIEDNIE DODATKI, KOLORY, TKANINY I… ROŚLINY. METAMORFOZA WNĘTRZ TO DOSKONAŁY SPOSÓB NA JESIENNĄ CHANDRĘ.

 

DODATKI I KOLORY

Złota polska jesień sprzyja popołudniowym spacerom i wyprawom rowerowym. To doskonała okazja, by podziwiać piękno krajobrazu, warto więc chwile te utrwalić i wykorzystać, np. w salonie. W jaki sposób? Fototapeta to nieszablonowy sposób zatrzymania wyjątkowych dla nas chwil, miejsc lub widoków na dłużej. Wizualizacja, np. polany skąpanej w jesiennym słońcu, mieniącej się najpiękniejszymi kolorami burgundu, złota i brązu liści, z pewnością pozwoli nam odmienić wnętrze. Tak wykreowanej domowej aurze niestraszna będzie słota za oknem, ponieważ w dowolnej chwili, za sprawą jednego spojrzenia na fototapetę, będziemy mogli przenieść się w tą wyjątkową odsłonę jesieni. Nie lubisz jesieni nawet w tej złotej oprawie? Koncepcję z fototapetą możesz wykorzystać z różnymi motywami, np. z ulubionym, uwiecznionym na fotografii zdjęciem z wakacyjnej podróży. Podobny trik możesz zastosować także na nieco mniejszej niż ściana powierzchni, np. na panelach drzwi szafy w garderobie lub salonie. Chcesz poczuć jesienny klimat, ale niekoniecznie inwestując w ozdoby stałe? Przemyć jesienne widoki na dodatkach, np. poduszkach z motywem spadających złoto-pomarańczowych liści lub obrazie z podobną scenerią. Takie niepozorne zmiany wprowadzą do wnętrza powiew niezwykłej świeżości, a także wpasują się w wystrój niemal każdego, nawet najbardziej minimalistycznego wnętrza. Dodatkowo, poduszki lub obrazy z nadrukiem w tak ciepłej tonacji, doskonale podkreślą wpadające przez okno promienie słoneczne, które rozświetlą każdy pokój. Innym miejscem, za sprawą którego możesz orzeźwić wnętrze, są rolety. Nie musisz oczekiwać kolejnych wyjazdów, by znaleźć się w niezwykłym otoczeniu. Rolety z wybranym obrazem mogą stać się osobistą „machiną czasu”, która przeniesie nas w przyjemną, wybraną przez nas lokalizację. Gotowi na podróż w czasie?

Heading 1TKANINY I ROŚLINY

Doskonałym dopełnieniem jesiennej stylizacji wnętrza są odpowiednie tkaniny. W tym sezonie w modzie króluje aksamit, który doskonale sprawdzi się nie tylko na ubiorze, ale także w aranżacji pomieszczeń. Aksamitne zasłony w ulubionym kolorze, ciepły welurowy koc, pod którym spędzimy zimne wieczory, popijając ulubiony napój, polarowe narzuty na krzesła, które zarzucimy na plecy w dowolnej chwili, np. podczas czytania książki, dzięki czemu czynność ta stanie się niezwykle przytulna – to tylko niektóre z potencjalnych możliwości pomysłowego wykorzystania tkanin, by nie tylko odmienić wnętrze, ale także umilić sobie spędzane w domu zimne wieczory. Jesień rządzi się swoimi prawami, jednak nie zapominajmy o potrzebnej człowiekowi (o każdej porze roku) zbawiennej zieleni, która ukoi po ciężkim dniu. Obrus w kolorze leśnego mchu z pewnością będzie nieszablonową alternatywą typowej bieli, z której czasami warto zrezygnować. Wolisz „żywą” zieleń? Postaw na kwiaty doniczkowe, np. na najpopularniejsze obecnie nie tylko na Instagramie palmy doniczkowe, przenoszące do domu klimat tropikalnych wakacji. Hitami są także regularnie „podziurawiona” monstera, pojawiająca się także w sztuce użytkowej i wysokiej czy też posiadacz mięsistych, wielkich liści Bananowiec, który świetnie prezentuje się nie tylko na zdjęciach.

MARIOLA SZOPIŃSKA

 

Powrót na górę