JESIEŃ W OGRODZIE

JESIEŃ W PEŁNI ZAWITAŁA DO NASZYCH OGRODÓW. PRZED NASTANIEM MROZÓW TRZEBA PRZYGOTOWAĆ OGRÓD DO ZIMY. PODPOWIADAMY,.JAK I CZYM GO UPORZĄDKOWAĆ.

 

KOSIARKA MUWI

jesien1Ta designerska kosiarka bardzo odbiega od tej tradycyjnej spalinowej. Począwszy od wyglądu, skończywszy na funkcjonalności. Kształtem przypomina białą beczkę, która samoistnie toczy się po trawniku. Do tego jest inteligentna: MUWI sama rozpozna obszar, który ma skosić, obliczy wymiary lub można ją zaprogramować ręcznie. Po ścięciu trawy formuje ją w zabawne kształty: krążki, sześciany lub kule, które mogą służyć jako zabawki dzieci. 

NA BŁYSK

jesien5 Działa na podobnej zasadzie, jak samojezdne odkurzacze i mopy. WinBot przysysa się do szyby, może myć okna z zewnątrz i wewnątrz domu, a także utrzyma w czystości duże lustra. Oprogramowanie robota pozwala mu poznać rozmiar mytej powierzchni i zapamiętać, które fragmenty są już czyste oraz wytyczyć optymalną drogę mycia.

 

 

DO KUPY

jesien3 Nigdy zbieranie liści, trawy, obciętych kwiatów czy śmieci nie było takie proste! Mata ma 4 uchwyty, wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego i włókna węglowego. Liście należy zgarnąć na powierzchnię, złożyć urządzenie za uchwyty i wynieść zawartość na kompost. To najprostszy sposób na utrzymanie porządku w ogrodzie. Składany pojemnik ma 3 ścianki, wykonany jest z lekkiego i odpornego na zniszczenie tworzywa sztucznego. Duża powierzchnia zbierania: 2,6 m2.

NA ŚNIEŻYCE

jesien4 Wśród wszystkich sprzętów do odśnieżania wygląda najdziwniej, ale znacząco zwiększa efektywność pracy i nie wymaga zasilania. To urządzenie to łopata do odśnieżania z podpierającym ją ogromnym kołem nośnym. Producent chwali się, że z użyciem SnowWovel odśnieża się nawet 3 razy szybciej, wkładając w to dużo mniej wysiłku niż przy użyciu tradycyjnej łopaty.

 

 

CZYSTE RYNNY

jesien2 Lekarstwem na zapchane rynny dachowe jest Looj firmy iRobot. Maszynę wystarczy włożyć do rynny i… patrzeć jak wyrzuca z niej zgromadzone liście i inne śmieci. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota.

Zebrała IZA SZULC

Powrót na górę