NOWY ROK

O tym, że my Polacy staliśmy się fanami nowinek technologicznych i że ten trend coraz bardziej się pogłębia, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wpisujemy się w globalny trend i dobrze nam z tym. Rok 2017 zapowiada się pod tym względem bardzo ciekawie.

Niezły początek

W pierwszych dniach stycznia w Los Angeles odbyło się Consumer Electronics Show. Co roku prezentuje się na nim kilka tysięcy firm z całego świata. Są to zarówno znane marki, jak i małe start-upy, które próbują wejść na wielki rynek elektroniki. To właśnie tam przed laty zadebiutowały takie technologie jak CD, DVD czy choćby konsola do gier Xbox. Jakie ciekawostki zostały zaprezentowane tym razem? Przyjrzyjmy się kilku z nich.

All day&night

Jednym z bardzo użytecznych sprzętów zasługujących na uwagę jest nowy laptop firmy LG. Nazywa się All Day Gram. Jak zapewniają producenci urządzenia model zaopatrzony w procesor Intel Core i3 oraz 13,3 calowy ekran ma pracować bez dodatkowego ładowania całe 24 godziny. Dodatkowym jego atutem jest waga. Wspomniany model waży niecały kilogram.

Smart kuchnia

Drugi gadżet, który ucieszy miłośników nowych technologii to inteligentna lodówka Samsung o nazwie Family Hub 2.0. Samsung konsekwentnie podnosi poprzeczkę instalując w swojej nowej lodówce kilka naprawdę użytecznych funkcji. W nowej wersji mamy dotykowy panel z aplikacjami ułatwiającymi komunikację domowników, kamery, które widzą, czego brakuje w lodówce, oraz zintegrowaną aplikację, która podpowiada co ugotować z produktów, które w smart lodówce jeszcze pozostały.

Droga naklejka

Jesteście ciekawi, czy na CES zaprezentowano jakiś innowacyjny telewizor? Tak! I trzeba dodać, że był to jeden z hitów tegorocznych targów w Los Angeles. Mowa o telewizorze LG Signature W, którego ekran wykonany w technologii OLED ma grubość zaledwie 2,5 mm i jest przyklejany do ściany. Płaskie cudeńko ma zaledwie 77 cale i prawdopodobnie będzie kosztować dziesiątki tysięcy złotych.

Nie tylko Tesla

Ostatni produkt, o którym warto wspomnieć, trudno nazwać gadżetem, jednak z pewnością zainteresuje on wszystkich fanów nowych technologii. To FF 91, czyli pierwszy samochód Faraday Future – rodzinny crossover o sportowym zacięciu, konkurencja dla Tesli. Auto ma przyspieszać od 0 do 96 km/h w 2,39 s. Jego baterie ładują się w niecałą godzinę i wystarczają na przejechanie ponad 700 km.

Co jeszcze przed nami?

Targi CES to tylko świetne preludium do całego gadżeciarskiego roku. Teraz czekamy na premierę nowego Samsunga Galaxy serii S, jubileuszowego iPhona oraz nowej konsoli do gier Nintendo. Czekają nas też zmiany na Facebooku oraz nowe kierunki wyznaczone przez Microsoft. Jedno jest pewne, ten rok po raz kolejny będzie należeć do wielbicieli elektronicznych gadżetów.

WIKTOR TOKARSKI

 

Powrót na górę