WNĘTRZARSKIE HITY 2018 ROKU

TECH-FREE, GEOMETRYCZNE WZORY, KWIATOWE DESENIE, KOLORY ZIEMI – TO HITY WNĘTRZARSKIE NA TEN ROK. DO LAMUSA ODCHODZĄ SZARO-BIAŁE WNĘTRZA I SKANDYNAWSKI STYL.

DOMOWE SPA
Przez kilka ostatnich sezonów królowała łazienka w salonowym wydaniu – pełna elegancji i błyszczących dodatków. W tym roku wnętrza łazienek mają przypominać salony spa. Ich wystrój to głównie wolnostojąca wanna, puchowe ręczniki, fotel do relaksacji, żywe kwiaty. Tak urządzona łazienka ma pomóc nam w zrelaksowaniu się i odpoczynku od pędzącego świata. Aby w takich łazienkach panowała naturalna atmosfera, powinniśmy postawić na drewno, stonowaną kolorystykę i motywy roślinne.

GŁOWA DO GÓRY
Do tej pory to ściany grały główne skrzypce w domu. Teraz to sufit ma zwracać naszą i gości uwagę. Wyraziste sufity są jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz w tym roku. Będziemy je wyróżniać kolorem, belkami, a nawet tapetami.

MEBLE Z CHARAKTEREM
Czerwień to zdecydowanie jeden z najczęściej powtarzających się kolorów wnętrzarskich. W tym roku warto postawić na akcent czerwonych mebli, np. sof, foteli, puf. Ta intensywna i pełna emocji barwa doda odrobinę wyrafinowania i energii każdemu wnętrzu.

DUŻE DESENIE KWIATOWE
Modne w ubiegłym roku desenie kwiatowe także w tym będą w modzie, z tym, że w rozmiarze XXL. Kwiatowe wzory będą naprawdę duże. Do tego najpopularniejsze staną się rośliny o egzotycznym rodowodzie, dzięki którym poczujemy się, jak w tajemniczym ogrodzie. Dzięki takim dodatkom łatwo (i tanio!) możesz zmienić wygląd swojego mieszkania.

NATURALNE KOLORY
W tym roku będziemy sięgać po naturalne kolory. Specjaliści Instytutu Pantone co roku przedstawiają najmodniejsze kolory na najbliższe 12 miesięcy. W tym roku w bazowej palecie znalazły się: klasyczny granat (Sailor Blue), jasna szarość (Harbor Mist), piaskowy beż (Warm Sand) i kremowa biel (Coconut Milk). Modne też będą: pomidorowa czerwień (Cherry Tomato), nasycony, zimny odcień niebieskiego (Palace Blue), brudny róż (Ash Rose), jasna zieleń (Nile Green), żółty (Meadowlark), ciepły, brzoskwiniowy kolor (Blooming Dahlia), mocny fiolet (Ultra Violet), ciepły brąz (Spiced Apple), lawendowy róż (Pink Lavender), pastelowy, jaśniutki róż (Almost Mauve, Rapture Rose), mocna, jaskrawa limonka (Lime Punch).

WOLNI OD TECHNOLOGII
Ze strefy relaksu w domu muszą zniknąć telewizory, laptopy, telefony, ładowarki – wnętrza w tym roku muszą być tech-free, jak zapewniają specjaliści. Ma to nam zapewnić detoks cywilizacyjny i poprawić samopoczucie. A więc wszelkie sprzęty chowamy do szaf.

Powrót na górę