Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/wakacyjna nuda oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wakacyjna nuda? Nie w Rzeszowie!

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/wakacyjna nuda oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wakacje z dzieckiem wcale nie muszą być męczące, nudne i mało atrakcyjne. Przedstawiamy sposoby na spędzenie letnich dni z dziećmi w dowolnym wieku, tak by były wspaniałą przygodą i okazją do wypoczynku.

 

Parki Linowe

Trasy o różnym stopniu trudności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Większość parków z Rzeszowa i okolic posiada trasy umożliwiające zabawę do późnych godzin nocnych oraz place zabaw dla dzieci. Grupy zorganizowane oraz rodziny mogą liczyć na specjalne oferty cenowe.

 

Skatepark

W Rzeszowie codziennie bezpłatnie korzystać można ze skateparku o powierzchni 2376 m2, z wbudowanymi żelbetowymi i stalowymi elementami. Teren skateparku jest oświetlony, ogrodzony i monitorowany, dlatego nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo. W skateparku znajdują się między innymi: platforma otoczona z trzech stron bankiem, z dwoma grindboxami, poręczą i falą oraz dwupoziomowy bowl.

 

Basen

Wraz z nadejściem lata w Rzeszowie zostają otwarte trzy baseny otwarte z zapleczem sanitarnym ROSiR. Basen 50 m ośmiotorowy tzw. wyczynowy o maksymalnej głębokości 4,2 m i pojemności całkowitej 1800 m3. Basen 50 m dziewięciotorowy tzw. rekreacyjny o maksymalnej głębokości 1,8 m i pojemności całkowitej 1400 m3, wyposażony w rynnę wodną (zjeżdżalnię) o długości 70 m oraz basen dla dzieci do lat 7 tzw. brodzik o długości 15 m i maksymalnej głębokości 0,8 m i pojemności 60 m3, wyposażony w atrakcyjną fontannę.

 

Na plażę

Synoptycy zapowiadają upalne lato. A wiadomo, że w dni kiedy temperatura sięga 30 stopni Celsjusza najlepiej schłodzić się nad wodą. I tu z pomocą przychodzi rzeszowska Żwirownia. Świetnie zagospodarowany teren z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym. Dodatkowo piaszczyste boisko do piłki plażowej, a obok jeden z najnowocześniejszych placów zabaw. W tym roku kąpielisko wzbogaciło się o... palmy. A więc można poczuć się jak na jednej z gorących plaż Hiszpanii czy Turcji. Podobnych kąpielisk w okolicach Rzeszowa jest jeszcze kilka. Warto wybrać te, nad którymi opiekę sprawują ratownicy. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku pilnowania siebie samych oraz naszych dzieci.

 

Golf

Lato z golfem to pomysł na nieszablonowy i sportowy sposób spędzenia czasu. Kluby golfowe coraz częściej umożliwiają zapoznanie dzieci z nową dyscypliną sportu oraz pokazanie im czegoś, co do tej pory było im nieznane. Wszystko w atmosferze zabawy, sportu i golfowej etykiety.

 

Rower

Nasze miasto może poszczycić się coraz większą ilością ścieżek rowerowych. Dla najmłodszych polecamy 9 km ścieżkę „śladem rzeszowskich placów zabaw” rozpoczynającą się skrzyżowaniem al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską, dla starszych i zaprawionych w boju rowerowym „Rzeszów – Przylasek – Czudec – Niechobrz”.

 

Jazda konna

Miłośników zwierząt przyciągną na pewno zajęcia z jazdy konnej. Jest to sport dla wszystkich, który nie tylko świetnie wpływa na sylwetkę, kondycję i zdrowie, ale przede wszystkim na samopoczucie. W większości podrzeszowskich stadnin regularne jazdy mogą rozpocząć już dzieci w wieku 6 lat. W większości z nich odbywają się również obozy lub półkolonie jeździeckie. To świetny sposób na spędzenie czasu z tymi wspaniałymi zwierzętami jak również nauka odpowiedzialności i obowiązkowości.

 

Wodne wakacje

W wygodnych fotelach katamaranu można podziwiać uroki zalewu w Rzeszowie, niedostępne dla spacerowiczów. Katamaranem może płynąć 12 osób. Wycieczki ruszają z przystani na Lisiej Górze. Cały rejs trwa 50 min, a jego trasa to: ujęcie wody w Zwięczycy, gdzie można oglądać żeremia bobrów i czaple, następnie druga strona Wisłoka, od strony Budziwoja, zapora i powrót na Lisią Górę. Na miłośników wody nad Wisłokiem czekają również kajaki oraz rowerki wodne.

 

Gokarty

Trochę adrenaliny potrzebują nie tylko dorośli, ale także dzieci. W naszym mieście działają dwa profesjonalne tory gokartowe. Są one również przygotowane na odwiedziny „mniejszych” miłośników szybkiej jazdy i dysponują specjalnymi gokartami dla dzieci.

 

Kręgle

Ten sport jest jak najbardziej dla każdego. Sportowa rywalizacja, dobra zabawa to zaleta gry w kręgle. I tu nasze miasto nie zostaje w tyle. Mamy bowiem dwie prężnie działające kręgielnie. W każdej z nich można spędzić wiele godzin, bo oprócz gry w kręgle można także zjeść dobrą pizzę czy pograć na różnych automatach zręcznościowych.

 

Karate, squash, korty tenisowe

Wakacje to dobry czas na naukę karate, gry w squasha lub tenisa. W tym okresie wiele szkół, klubów prowadzi zapisy na zajęcia.

 

Kolonie i półkolonie

Alternatywą dla rodziców, którzy pracują jest posłanie swoich pociech na kolonie bądź półkolonie. Takie zajęcia organizują w Rzeszowie m.in. miejskie placówki jak: Rzeszowski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Dobranocek. Również Siemacha Spot w Millenium Hall prowadzi zajęcia nie tylko dla dzieci, ale także dla młodzieży do 20 roku życia. Zróżnicowane zajęcia, wycieczki po okolicy na pewnie zadowolą każde dziecko.

 

Opcja na niepogodę

Jeśli pogoda będzie kaprysić, nie ma obawy przed nudą. W Rzeszowie jest kilka bardzo fajnych zamkniętych placów zabaw. Można także wybrać się do dziecięcej kawiarni lub na film do kina.

{gallery}galerie/wakacyjna nuda{/gallery}

FOT. Krzysztof Kuraś

 

Barbara Święch, Katarzyna Micał

 

Powrót na górę