Fot. Archiwum Day&Night Fot. Archiwum Day&Night

HALLOWEEN MAKE UP

HALLOWEEN ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI. ZAMIAST TRADYCYJNEJ IMPREZY Z PRZEBRANIAMI WARTO POSTAWIĆ NA KREATYWNOŚĆ I ZASKOCZYĆ MROCZNYM MAKIJAŻEM, WYKONANYM SPECJALNIE NA TĘ OKAZJĘ. JAK ZROBIĆ UPIORNY, ALE EFEKTOWNY HALLOWEEN MAKE UP, KTÓRY WYWOŁA DRESZCZYK EMOCJI, ALE JEDNOCZEŚNIE SPRAWI, ŻE BĘDZIEMY WYGLĄDAĆ ATRAKCYJNIE I ORYGINALNIE? PODPOWIADAMY.

 

CUKIERKOWA CZASZKA

Kolorowa czaszka rodem z Meksykańskiego Dnia Zmarłych to nawiązanie do radosnej zabawy i kolorowego szaleństwa, które panuje tego dnia w Meksyku. Kluczowym elementem tego święta są kolorowe, cukrowe, bogato zdobione czaszki, spożywane przez bliskich zmarłej osoby ku jej czci. W odróżnieniu od klimatu Halloween, Dzień Zmarłych w Meksyku jest świętem pozbawionym smutku oraz grozy, jest też częstą inspiracją w kwestii halloweenowego makijażu. Do jego wykonania przyda się ogrom wyobraźni i akrylowe farby do twarzy lub limitowane serie kosmetyków, które niektóre firmy (np. MAC) wypuszczają właśnie z przeznaczeniem do halloweenowego makijażu. „Czaszka” na twarzy świetnie komponuje się w kolorach, ale można ją wykonać też w jednolitej tonacji. Taki makijaż w zależności od umiejętności jego wykonawcy może być prosty lub z bogatymi zdobieniami. Elementami, których nie powinno w nim brakować są: jasna cera, obrysowane oczy a’la kwiaty, czarny nos i usta a’la szkielet. Dodatkowe wzory mile widziane, w końcu ma być barwnie i radośnie. 

MAJESTATYCZNY SZKIELET

Halloween bez tajemniczych szkieletów jest jak Święta Bożego Narodzenia bez Świętego Mikołaja. Wbrew pozorom, wariantów tego makijażu może być sporo. Sama zdecyduj czy zależy Ci na wersji przerażającej, a może bardziej kobiecej? Jako inspiracja niech posłuży teledysk „Born This Way” Lady Gagi, którą oczywiście można dowolnie podrasować. Kluczowymi elementami takiego make-upu są: blada twarz, czarne cienie wokół oczu lub… wersja kobieca, np. z ustami przeciągniętymi czerwoną szminką.

BOHATERKA KOMIKSU

Pop-art pomoże Ci stać się superbohaterką, która akurat ma wolną chwilę i nie ratuje świata, za to wygląda, jakby w każdej chwili mogła się za to zabrać w razie potrzeby. Taki look z pewnością przyciągnie wiele spojrzeń, mimo że brakuje w nim typowo halloweenowych, przerażających elementów i rozlewu krwi. Do wykonania takiego makijażu potrzebny będzie eyeliner, kolorowa szminka i kolorowe farby, a także… zdjęcie bohaterki, którą masz zamiar się stać.

UPIORNA LALKA

Porcelanowa, strojnie ubrana lalka ze słodkimi rumieńcami na policzkach to wspomnienie z dzieciństwa, które podczas halloweenowego święta możemy ożywić w nieco bardziej mrocznej odsłonie. Oprócz makijażu niezbędna będzie peruka – koniecznie długie, kręcone włosy. Do wykonania make-upu potrzebny będzie bardzo jasny podkład do twarzy, kolorowe cienie do powiek, wyrazisty róż do policzków, kępki niebotycznie długich rzęs, różowa szminka do ust. Oczy powinny być obrysowane stopniowanym kolorem (od najjaśniejszego tuż przy oku aż po najbardziej intensywną barwę przy zakolach brwi) aż pod brwi. Największym koszmarem posiadaczek słodkich porcelanowych lalek było… ich potłuczenie, dlatego ślady stłuczeń powinny być mocno zaznaczone w makijażu halloweenowym. W ich wykonaniu pomoże czarny eyeliner. By wzmocnić efekt wycieniuj kreskę, a na koniec dorysuj imitację szycia.

MARIOLA SZOPIŃSKA

Powrót na górę