LISTA UMILACZY CZASU czyli NIE DAJ SIĘ JESIENNO ZIMOWEJ CHANDRZE!

KRÓTKIE DNI, MAŁO SŁOŃCA, PONURA AURA, SZARE, PRZYTŁACZAJĄCE WIECZORY… NADSZEDŁ CZAS, W KTÓRYM W TROSCE O WŁASNE SAMOPOCZUCIE POWINNIŚMY TROCHĘ UROZMAICIĆ SOBIE SPĘDZANIE CZASU WIECZORAMI, KTÓRE STAŁY SIĘ ZDECYDOWANIE DŁUŻSZE. JAK PRZETRWAĆ JESIENNO-ZIMOWĄ CHANDRĘ, ŚWIETNIE SIĘ PRZY TYM BAWIĄC? PODPOWIADAMY.

SPĘDZAJ CZAS AKTYWNIE

Nie ma nic gorszego niż poddanie się jesiennemu letargowi. Długie, ponure wieczory potrafią być przytłaczające i chociaż każdy potrzebuje czasami po prostu poleżeć, będąc zawiniętym w koc, grunt, by nie pozwolić sobie na to zbyt często. Produktywne spędzanie czasu poprawi nam humor, a bieganie, również sylwetkę, co jest niewątpliwym plusem. To jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych, które poprawia wydolność fizyczną, wzmacnia układ odpornościowy, redukuje stres i sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo – jesienny bieg będzie przyjemniejszy i bezpieczniejszy (bo w końcu będziemy biegać po zmroku) w nowych neonowych, odblaskowych butach sportowych i ultrakobiecych leginsach.


ZREORGANIZUJ SWOJĄ GARDEROBĘ I WNĘTRZE,  W KTÓRYM PRZEBYWASZ

Podczas sezonu jesienno-zimowego w domu spędzamy znacznie więcej czasu niż wiosną czy latem. Warto więc zadbać o to, by przestrzeń, do której wracamy po dniu spędzonym w pracy, była jak najprzyjemniejsza. Poza drobnymi, wprowadzającymi wyjątkowy klimat zmianami (np. zapachowe świece, klimatyczny obraz, puchowy koc czy kadzidełka) postaw na kilka gruntownych zmian. Od dawna marzysz o własnej biblioteczce? Dlaczego by nie zająć się jej organizacją właśnie teraz? Ponadto – koniecznie zajmij się reorganizacją garderoby. Najwyższy czas na odłożenie cienkich sukienek i topów na tzw. „lepsze czasy”, i na segregację ciepłych swetrów, najlepiej kolorystycznie, co znacznie ułatwi dobór stroju każdego poranka, a także sezonowych dodatków – kapelusze, czapki, obszerne szale, ciepłe rękawiczki – to wszystko pomoże Ci wejść stylowo w zimne dni.

ZASMAKUJ W SEZONOWYCH DARACH NATURY

Pachnący marcepanem dom, do którego wchodzisz po całym dniu pracy na pełnych obrotach? Doskonale poprawi Ci nastrój i wcale nie chodzi o długie godziny spędzone w kuchni. Wystarczy olejek do twarzy lub rąk, który nie tylko zachwyci zapachem, ale także odżywi skórę w chłodny czas. A jeśli chodzi o nieskomplikowane sezonowe przysmaki, tarty to strzał w dziesiątkę. Ich przygotowanie nie zajmie wiele czasu, a jako dodatki mogą posłużyć sezonowe owoce, np. dynia lub figi. Miło, a zarazem produktywnie spędzony czas gwarantowany, czyli dwie pieczenie na jednym ogniu, a w tym przypadku – najlepiej dwie tarty.

DOMOWE SPA? TAK, POPROSZĘ!

Zawsze brakowało Ci czasu na należytą pielęgnację ciała? Teraz jest na to doskonały moment. Długie kąpiele z dodatkiem soli lub aromatycznych ziół i suszonych kwiatów docenisz nie tylko ze względów pielęgnacyjnych, ale także zdrowotnych. Naturalna inhalacja w okresie wszechobecnych przeziębień mile widziana! Zatroszcz się także o cerę. Pomijając polecaną przez nas w ostatnim numerze D&N pielęgnację koreańską, warto poświęcić czas na maseczki, które dogłębnie oczyszczą i odświeżą cerę i które można nakładać, nie rezygnując przy tym z ulubionego serialu lub dodatku rozgrzewającego trunku.

RELAKS PRZEDE WSZYSTKIM

Lubisz relaksować się w gronie najbliższych? Świetnie się składa, bo istnieje sporo kreatywnych zajęć grupowych, oczywiście poza weekendowymi wypadami do klubu lub baru. Nie macie pomysłu na wieczór bez wychodzenia z domu? Z pomocą przyjdą planszówki oraz kreatywne kolorowanki dla dorosłych. Zdrowa rywalizacja podszyta zabawą uratuje każdy wieczór, nawet taki, który spisaliście na straty.

MARIOLA SZOPIŃSKA

 

 

Powrót na górę