NARTY NOWE CZY UŻYWANE

W GÓRACH POJAWIŁ SIĘ JUŻ PIERWSZY ŚNIEG, WYCIĄGI NARCIARSKIE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI. CZAS ODKURZYĆ ZIMOWY SPRZĘT. WEDŁUG BADAŃ CO CZWARTY POLAK POTRAFI JEŹDZIĆ NA NARTACH LUB SNOWBOARDZIE. I LICZBA TA WCIĄŻ ROŚNIE. CZY NA POCZĄTEK PRZYGODY Z TYM SPORTEM WARTO INWESTOWAĆ W NOWY SPRZĘT CZY JEDNAK UŻYWANY?

Jazda na nartach czy snowboardzie to dość drogie hobby. Komplet sprzętu (narty, obuwie, kilki, odzież, kask itp.) to wydatek od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jak oszczędzić przy zakupie zimowego wyposażenia?

Za sprzętem warto rozglądać się po sezonie zimowym. Wówczas na wyprzedażach można upolować np. narty za 1/3 ich wartości. Nie ma co się bać kupować sprzętu posezonowego. Rewolucji w narciarstwie było kilka, ale żadna z nich w ostatnich latach. Nowe, nieużywane narty, buty czy kije z poprzedniego sezonu nie muszą być znacznie gorsze niż najnowsze modele. Nie warto kusić się na tani sprzęt. Może on, ze względu na zużycie, posłużyć sezon lub dwa i po tym okresie będzie nadawał się tylko na śmietnik. Droższy natomiast będzie służył dłużej, a gdy się znudzi można go odsprzedać.

TANIE, BO UŻYWANE

Również używany sprzęt ze względu na niższą ceną jest towarem chodliwym. Wybierając go, zwróćmy uwagę na grubość krawędzi nart oraz ewentualne rozwarstwienie pomiędzy nimi a boczną powierzchnią, różnego rodzaju ubytki, rysy czy pęknięcia. Narty warto sprawdzić także pod kątem sprężystości i sprawności wiązań.

NA CHWILĘ

Wielu narciarzy, zwłaszcza tych poczatkujących, decyduje się na początku swojej przygody narciarskiej korzystać z wypożyczonego sprzętu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż możemy przetestować wiele marek, rodzajów czy materiałów sprzętowych.  Wypożyczalnie działają przy większych stokach narciarskich, hotelach czy kurortach. Jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które ten rodzaj sportu uprawiają sporadycznie. Ten sposób sprawdza się także wśród młodych narciarzy. Dzieci rosną, więc opcja wypożyczenia jest najodpowiedniejsza.  

OKAZYJNE PEREŁKI

Sprzęt narciarski najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach. Fachowa porada, odpowiedni dobór to podstawa bezpieczeństwa na stoku. Sprzęt narciarski nieco taniej można także kupić w sklepach internetowych lub na aukcjach.  Jednak na taki zakup powinni decydować się tylko doświadczeni narciarze. Wiedza oraz doświadczenie pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu.

KATARZYNA MICAŁ

 

Powrót na górę