Fot. Archiwum Day&Night Fot. Archiwum Day&Night

MINI OGRÓD

NAWET NAJMNIEJSZY BALKON W BLOKU MOŻNA ZMIENIĆ W PIĘKNY, PACHNĄCY I KWITNĄCY OGRÓD. MOŻLIWOŚCI JEST BARDZO WIELE – WYSTARCZĄ TYLKO CHĘCI.

 Balkon jest częścią mieszkania, ale niestety o jego aranżacji często zapominamy lub po prostu nie robimy nic. A szkoda, bo nawet mały balkon może być ozdobą i stać się zielonym zakątkiem. Balkony to przecież skrawki ogrodu zawieszone w obłokach...

CIASNY, ALE…PIĘKNY

Każdy balkon można zmienić w prawdziwy zielony raj, sadząc odpowiednie rośliny jedno- lub wieloroczne. O ich dobór warto spytać w centrach ogrodniczych. Kwiaty balkonowe należy dopasować do warunków panujących na balkonie. Nie sadzimy pnączy i gatunków kwiatów balkonowych o wiotkich łodygach, jeśli balkon jest wietrzny. Od południowej strony pięknie będą kwitły petunie, pelargonie, nagietki i lobelie. Północna strona balkonu to dobre miejsce na takie kwiaty balkonowe, jak: bratki, werbeny i niecierpki. Jeśli chcemy stworzyć na balkonie zaciszny zakątek, zasłonięty przed wzrokiem sąsiadów, możemy przymocować do balustrady matę bambusową, trzcinową czy wiklinową. A jeśli na balkonie zmieści się mały stoliczek z krzesełkami to jest już pełnia szczęścia.

KLIMATYCZNY TARAS

W nowoczesnym budownictwie balkony zmieniły się w obszerne werandy. Przy większym metrażu możemy pokusić się na zakup mebli ogrodowych i urządzać na tarasie małe przyjęcia lub biesiady w gronie rodzinnym. Must have każdej loggi to wiszący fotel, a nawet sofa, w której można się wygodnie zagłębić. Kolorowy hamak to kolejna propozycja dla tych, którzy cenią sobie komfort i wygodę.  Dużo i różnej wielkości poduchy sprawią, że nawet na podłodze ułożymy się komfortowo. Popołudnie na balkonie z filiżanką herbaty i ulubioną książką na kolanach pozwoli zapomnieć o troskach dnia codziennego.

KATARZYNA MICAŁ

Powrót na górę