10 PRZYDATNYCH APLIKACJI NA TELEFON

JAK ZA POMOCĄ TELEFONU UŁATWIĆ SOBIE ŻYCIE? WSZYSCY ZNAMY ENDOMONDO I MESSENGERA, ALE DO DYSPOZYCJI MAMY ZNACZNIE WIĘCEJ. PRZEDSTAWIAMY 10 POMOCNYCH APLIKACJI MOBILNYCH, UŁATWIAJĄCYCH ZARZĄDZANIE CZASEM I FINANSAMI.

Day&Night

Aplikacja doskonale znana mieszkańcom naszego miasta. Stale informuje o nowych ciekawych lokalizacjach i różnych możliwościach spędzania wolnego czasu w Rzeszowie i okolicach, a także oferuje szereg atrakcyjnych gratisów z zakresu rozrywki, gastronomii, pielęgnacji i nie tylko. Ponadto za pomocą aplikacji możemy mieć dostęp do najciekawszych artykułów drukowanej wersji magazynu Day&Night.

LinkedIn

Aplikacja przydatna nie tylko dla osób poszukujących pracy. Umożliwia rozwijanie sieci kontaktów, budowanie zawodowej marki, uczestnictwo w dyskusjach i udostępnianie publikacji. Dzięki aplikacji możemy obserwować nowe trendy na rynku pracy i śledzić wiadomości ze świata biznesu, dodatkowo na podstawie naszego profilu LinkedIn wysyła do nas powiadomienia o ofertach pracy, które pojawiły się na portalu.

Moja woda

O nawodnieniu organizmu powinniśmy pamiętać nie tylko latem. Aplikacja oblicza zalecane dzienne spożycie płynów, pozwala na monitorowanie stopnia nawodnienia i przypomina o regularnym piciu odpowiedniej ilości wody. Oferuje prowadzenie statystyk, wysyła do nas powiadomienia i przyznaje nagrody motywujące.

Nauka języków obcych

Chcesz odświeżyć znajomość języka obcego, utrwalić gramatykę albo przypomnieć znaczenie zapomnianych słówek? Dzięki telefonowi możesz uczyć się podczas jazdy autobusem, czekając w kolejce lub stojąc na przystanku. Przykładowe aplikacje ułatwiające naukę języków obcych to Duolingo, Memrise i WordBit.

Aplikacje bankowości mobilnej

Aplikacje bankowości mobilnej to narzędzia usprawniające zarządzanie budżetem. Umożliwiają łatwy dostęp do pieniędzy i pozwalają na bieżące kontrolowanie finansów. Za ich pomocą możemy także dokonać płatności w sklepie, kupić bilety autobusowe czy przechowywać paragony.

7 weeks - Habit & Goal Tracker

Chcesz rzucić palenie, zacząć zdrowiej jeść lub regularnie ćwiczyć? Aby określone zachowania zmieniły się w nawyki, potrzebny jest czas i samodyscyplina. Jak działa 7 weeks? Każdego dnia, przez 7 tygodni zaznaczamy cele, które udało się nam osiągnąć. Aplikacja wysyła przypomnienia, pozwala na bieżące śledzenie postępów i ułatwia wypracowanie dobrych przyzwyczajeń.

Evernote

Któż z nas nie zna sytuacji, w której chce coś szybko zapisać, jednak nie ma pod ręką notesu? Evernote pomaga gromadzić notatki – tekstowe, graficzne i dźwiękowe. Może służyć do przechowywania zdjęć paragonów, sporządzania listy zakupów albo notowania przepisów kulinarnych i zasłyszanych cytatów.

Pillow

Jak polepszyć jakość nocnego wypoczynku? Istnieje wiele aplikacji na telefon (np. Pzizz, Sleepytime, Pillow), które mają za zadanie kontrolować nasz sen - jego cykl i fazy. Większość z nich działa na podobnej zasadzie, a więc analizuje dźwięki i monitoruje ruchy śpiącego. Obserwacje te pozwalają na wybudzenie użytkownika w najkorzystniejszej dla niego fazie.
 

Aplikacje fitness

Czy telefon może pomóc nam schudnąć i poprawić kondycję? Zdecydowanie tak! Aplikacje fitness zawierające gotowe plany ćwiczeń pomogą w trzymaniu się ustalonego planu treningu, wytłumaczą technikę wykonania ćwiczeń i przypomną liczbę ich powtórzeń. Niektóre z nich posiadają dodatkową funkcjonalność, która pozwala na monitorowanie parametrów organizmu podczas wysiłku.

Aplikacje kulinarne

Szukasz przepisu na ciasto? A może nie masz pomysłu na obiad? Istnieje wiele aplikacji oferujących dostęp do różnorodnych przepisów kulinarnych. Ciekawe receptury znajdą dla siebie zarówno zwolennicy kuchni włoskiej lub meksykańskiej, jak i wegetarianie czy miłośnicy deserów albo osoby dbające o linię. Przykładowe aplikacje to Przepisy.pl, Yummly i Smaker.

KAJA KUSTRA

 

Powrót na górę