fot. archiwum fot. archiwum

Nowy wymiar ścian

Farby najwyższej jakości, tapety kuszące wzorami, o których nawet nam się nie śniło. Tak, nie ma wątpliwości, że w kwestii dekoracji ścian mamy dziś ogromny wybór.

 

Cyfrowe tapety na ścianę

Nowe cyfrowe tapety zaprojektowane przez Pana Perswalla – Destination to ciekawe projekty godne uwagi. Wśród wielu interesujących wzorów tapet uwagę przykuła np. „Tablica przeznaczenia”. Patrząc na nią z bliska można zobaczyć wiele wyrazów, np. nazw miast: Sydney, Sztokholm, Hong Kong.

 

Wielki come back fototapet

Tapety są jednym z najczęściej wybieranych elementów zdobiących ściany – dodają im charakteru oraz sprawiają, że nawet skromnie umeblowany pokój staje się ciekawy i przytulny. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów sprawi, że udekorowane ściany nabiorą indywidualnego charakteru i staną się wizytówką całego domu. Materiał, z którego powstają ekologiczne tapety, wykonany jest z produktów naturalnych i pochodzi z recyklingu. Istotne są także względy praktyczne – tapety oddychają i regulują wilgotność w pomieszczeniu, są grzybo- i pleśnioodporne, a także wolne od uczulających alergenów. Jednocześnie są korzystne dla zdrowia i środowiska, ponieważ nie zawierają związków PCV, czy niebezpiecznych zmiękczaczy ani włókna szklanego. Ponadto ekologiczna tapeta jest łatwa w montażu – nie wymaga kleju,a potrzebna jest tylko woda. W ciągu 6 miesięcy można ją ściągnąć i przenieść w inne miejsce na ścianie.

 

Wielki come back fototapet

Największą popularnością cieszyły się w latach 80 i 90. ubiegłego wieku. Dziś, dzięki modzie na oryginalne wnętrza, przeżywają drugą młodość. Fototapety to szybki sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego, indywidualnego charakteru oraz ożywienie i odświeżenie pomieszczenia. Tematyka ściennych dekoracji może być różna – począwszy od architektury aglomeracji, poprzez naturę, a zakończywszy na zdjęciach. Niepodważalną zaletą fototapety jest możliwość optycznej zmiany i kształtowania przestrzeni. W przeciwieństwie do tych sprzed lat, wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Są odporne na tłuszcz, uszkodzenia mechaniczne, a także promieniowanie UV, a to gwarantuje stałe nasycenie barw oraz ich trwałość. Szukajmy ich w wyspecjalizowanych sklepach internetowych, np. www.domdeko.pl, dzięki temu mamy gwarancję, że wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Zebrała Katarzyna Micał

Powrót na górę