fot. Volvo fot. Volvo

Moto news

Jak ułatwić sobie życie jeszcze bardziej? Przedstawiamy przydatne gadżety, znajdujące zastosowanie w wielu sytuacjach w podróży.

 

Thule ProRide 591

g6Bagażnik turystyczny samochodowy o dopuszczalnym załadunku 17 kg, do ram rowerów o średnicy do 100 mm. Aluminiowy uchwyt na rowery jest bardzo łatwy w załadunku. Łatwo dopasowuje się na wygodnym poziomie dachu. Bagażnik posiada inteligentne uchwyty na koła roweru z regulowanymi paskami do kół o wszystkich rozmiarach. Uchwyt ramy z samoczynną regulacją został zbudowany w taki sposób, aby ułatwiał załadunek roweru.

 

 

Aktualizacja nawigacji

g3Aktualizacja map do fabrycznych systemów nawigacji Citroen. W najnowszej aktualizacji dodano nowe odcinki autostrad oraz numeracje budynków w małych miejscowościach.

 

 

 

 

Wieszak samochodowy

g5Wieszak montowany za zagłówkiem przedniego fotela pozwala wygodnie powiesić ubranie podczas podróży. Spełnia on odpowiednie normy bezpieczeństwa. Wieszak można błyskawicznie zdjąć i używać go w domu, biurze lub hotelu.

 

 

 

 

Walizka pokładowa M

g4Walizka wykonana z twardego materiału urzeka sportowym wyglądemi wysokiej jakości wykończeniem. Wyciągana rączka teleskopowa i kółka o wyglądzie przypominającym obręcze kół BMW sprawiają, że można ją łatwo przemieszczać. Wytrzymały zamek TSA pozwala na bezpieczne zamknięcie głównej komory. Wymiary 60x42x30 cm. Waga ok. 4,2 kg.

 

 

 

Kask motocyklowy IXS HX 87 Cafe Rider

g2Zwycięzca testu miesięcznika MOTOCYKL na najlepszy kask otwarty typu JET. Dobrze przylega do głowy, świetnie obejmuje czaszkę, brak zastrzeżeń do paska i zapięcia zapadkowego. Stabilnie umieszczony na głowie, wystawiony na pęd powietrza, dobrze tłumi hałas wywołany przez napór powietrza, miła w dotyku wyściółka i zintegrowana blenda przeciwsłoneczna”.

 

 

System autonomicznego parkowania

g1Firma Volvo opracowała przełomowy system autonomicznego parkowania. Dzięki niemu pojazd samodzielnie wyszukuje wolne miejsce parkingowe i je zajmuje – nawet gdy kierowca nie przebywa w aucie! Aby procedura parkingowa przebiegała bezpiecznie, samochód komunikuje się również z innymi autami, wykrywa pieszych i inne obiekty znajdujące się na parkingu. System ten trafi do nowego Volvo XC90, którego światowa premiera odbędzie się pod koniec 2014 roku.

 

Zebrała Barbara Święch

Materiał przygotowany przy współpracy z: Auto Centrum, Auto Premium, Volvo Viking Cars, RES Motors i Yamaha RingRoad.

Powrót na górę