NOŚ SIĘ STYLOWO W CIĄŻY

CIĄŻA POWODUJE STOPNIOWE ZMIANY NASZEGO CIAŁA, KTÓRE WYMAGAJĄ… ZMIANY GARDEROBY. CZY JEDNAK UBRANIA CIĄŻOWE MUSZĄ KOJARZYĆ SIĘ Z BEZKSZTAŁTNYMI WORKAMI? CO NOSIĆ, BY WSPOMINAĆ TE DZIEWIĘĆ MIESIĘCY NIE TYLKO JAKO OCZYWIŚCIE JEDNO Z WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ W ŻYCIU, ALE TAKŻE NIEZAPOMNIANĄ MODOWĄ PRZYGODĘ? PODPOWIADAMY. NOSIĆ, BY WSPOMINAĆ TE DZIEWIĘĆ MIESIĘCY NIE TYLKO JAKO OCZYWIŚCIE JEDNO Z WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ W ŻYCIU, ALE TAKŻE NIEZAPOMNIANĄ MODOWĄ PRZYGODĘ? PODPOWIADAMY.

 

NIE CHOWAJ BRZUSZKA

Nie bez powodu ciąża nazywana jest okresem błogosławionym. Kobieta w ciąży promienieje i epatuje szczególną aurą, którą warto podkreślić odpowiednio dobranym strojem. Zrezygnuj więc z usilnego maskowania brzuszka za sprawą obszernych i bezkształtnych sukienek, przypominających namiot, które zamiast ukrywać mankamenty figury w ciąży – dodatkowo je eksponują. Zakładając tego typu ubrania wcale więc nie ukryjesz krągłości, przeciwnie, optycznie dodasz sobie kilka kilogramów, a przecież nie taki jest cel. Zamiast zaopatrywać się w ubrania XXL, wybierz te o rozmiar większe niż nosiłaś dotychczas. Poza tym, pamiętaj o zachowaniu zdrowego rozsądku w kompletowaniu ciążowej garderoby. Pierwsze miesiące najczęściej nie wymagają większych odzieżowych zmian. Postaw na kilka tych najbardziej potrzebnych i sprawdzonych. Na liście ciążowych must have z pewnością nie powinno zabraknąć wygodnych jeansów i leginsów z luźną gumką i naprawdę dobrej jakości i wygodnych butów, np. skórzanych sandałów, balerinek lub espadryli. Pod względem wygody i elegancji wygrywają sukienki, które z pewnością deklasują odzieżową konkurencję i ta zasada ma szczególne zastosowanie właśnie w okresie ciąży. Pamiętaj jednak, że wygoda nie oznacza niechlujstwa. Ważnym aspektem doboru sukienki jest materiał, z jakiego została uszyta. Na jakości nie warto oszczędzać, wybieraj więc jak najwięcej elementów z naturalnych materiałów, jak len, jedwab czy bawełna. Lekko dopasowane sukienki lub nawet te luźniejsze w okolicy brzucha, za to dopasowane w ramionach delikatnie wyeksponują kształty. Jeśli nie chcesz przeznaczyć na ciążowe szaleństwo modowe sporego budżetu, pamiętaj także, że jakość nie zawsze oznacza wydawania kroci. Ciąża to okres przejściowy, dlatego w poszukiwaniu modowych inspiracji z dobrych materiałów warto odwiedzić second handy, gdzie wybór może być większy i tańszy niż w niejednym ciążowym butiku. Ciąża powinna wiązać się z radosnym oczekiwaniem na maleństwo, ale niekoniecznie upodabnianiem się do niego, dlatego ostrożnie dobieraj dodatkowe ozdoby ubrań, jak falbanki czy kokardki, które spowodują, że zaczniesz przypominać słodką… muffinkę. Nie rezygnuj jednak z kolorów, także w makijażu.

ZADBAJ O WŁOSY I MAKIJAŻ

Ciąża to czas, kiedy pełny makijaż i fryzura, jak prosto spod ręki fryzjera nie są najistotniejsze. Należy jednak znaleźć balans między przesadą a totalnym niechlujstwem, dodatkowo usprawiedliwianym właśnie stanem błogosławionym. Delikatny make up i zadbane włosy, przede wszystkim świeże i uczesane nie zabiorą dużo czasu, za to zdecydowanie przyczynią się do lepszego samopoczucia i oczywiście korzystniejszego wyglądu. Czasami drobny detal całkowicie zmienia ogólny wygląd, dlatego jeśli przed ciążą nosiłaś pomalowane paznokcie, nie rezygnuj z nich w trakcie ciąży, a jeśli cierpisz na notoryczny brak czasu – zadbaj o podkreślenie ust szminką i co najważniejsze – nie zapominaj o uśmiechu, w końcu maluszek, którego urodzisz totalnie zrekompensuje wszelkie niedogodności ciąży.

MARIOLA SZOPIŃSKA

Powrót na górę