MODOWA GEOMETRIA

KOLORY I WZORY – MODOWA ODSŁONA TEGOROCZNEJ WIOSNY ZDECYDOWANIE NIE NALEŻY DO NUDNYCH CZY MONOTONNYCH. SZOKUJĄCY POWER BLOCKING, NOWOCZESNE GROCHY, PASY W ODŚWIEŻONEJ WERSJI, NOWE OBLICZE KRATY, KWIATY W WERSJI MAXI CZY NAPISY Z PRZESŁANIEM NA UBRANIACH I EGZOTYCZNE BOGACTWO. WIOSNA NA DOBRE ZAGOŚCIŁA NA ULICACH I W SKLEPOWYCH WITRYNACH. PRZEDSTAWIAMY WAM NAJGORĘTSZE TRENDY MODOWE NA SEZON WIOSNA 2018.

COLOR BLOCKING

Zdecydowanie najbardziej soczysty i wyrazisty z wiosennych trendów. Polega na połączeniu mocnych i z pozoru zupełnie do siebie niepasujących kolorów, które w tym sezonie nosimy w wersji total look. Mocny oranż w zestawieniu z różem? Żółty z zielonym? A może błękit z fioletem? W tym sezonie ulice mienią się soczystą paletą barw. Uważaj, by nie przesadzić. Color blocking to tylko pozornie łatwy trend. Sekret udanej stylizacji tkwi w doborze barw, które się uzupełniają, czyli leżą naprzeciw siebie w kole barw. Dodatkowo, istotnym elementem udanego looku jest umiejętne łączenie ubrań i dodatków tak, by uniknąć kiczowatego efektu.

GROCHY

Wciąż na topie. Zarówno te symetryczne, dwukolorowe w stylu retro, jak również ich wiosenna odsłona, czyli te wielobarwne, o nieregularnych kształtach i rozmieszczone asymetrycznie, które czasami przypominają kolorowe kleksy lub kojarzą się z próbnym płótnem malarza lub pokazem sztuki nowoczesnej.

PASY

Pasiasty print wraca do modowych trendów jak bumerang. Nikogo nie dziwi już, że w tym sezonie pasy znów grają pierwsze skrzypce. Pasiasty total look, sukienka maxi z pasami, a może kombinezon? Im więcej pasów, tym lepiej. Królują te w neutralnych kolorach (beże, brązy, granaty), ale na sklepowych witrynach nie brakuje też mocniejszych barw. Pasy możesz nosić też warstwowo, mieszając ze sobą ich układ i fakturę materiału.

modowa geometria

KRATA

Kolejny trend z serii tych, które są nieśmiertelne i nawet jeśli na chwilę znikają z wybiegów i sklepowych witryn to tylko po to, by wrócić w nowej i odświeżonej formie. W tym sezonie dominuje ta lekka i zróżnicowana. Szaro-czarno-beżowe, drobne kratki na marynarkach wiosną zamieniamy na te kolorowe, układane pod różnymi kątami.

KWIATY

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. I dokładnie to samo dzieje się na ubraniach. W tym sezonie dominują wielobarwne ogrody z przewagą kwiatów w sporych rozmiarach i to noszone od stóp do głów. Drobne zdobienia zdecydowanie ustępują tym w wersji maxi.

NAPISY

Po ogromnym sukcesie słynnego t-shirtu z przesłaniem Diora i fali popularności dosłownie wszechobecnej koszulki Gucci, logomania nadal trwa. Wciąż chętnie nosimy t-shirty zarówno z hasłami wyrażającymi nasze poglądy, jak również logotypami znanych marek.

EGZOTYKA

Do wakacji zostało co prawda jeszcze sporo czasu, ale to wcale nie oznacza, że nie możemy przemycić na ubraniach trochę tropikalnego klimatu. Etno, inspiracje orientem i wariacje na temat egzotycznych wpływów to motywy, które idealnie pasują do sukienek i spódnic maxi, a nawet topów i wygodnych plecaków.

MARIOLA SZOPIŃSKA

 

Powrót na górę