Fot. Archiwum Fot. Archiwum

Paznokcie ≠ nuda

Grudzień to idealny czas na eksperymenty z kolorami i wzorami na paznokciach. Mikołajki, święta oraz sylwester to okazje do wypróbowania naprawdę szalonych stylizacji. Przedstawiamy najmodniejsze propozycje.

 

Po pierwsze – mocne kolory

Trendy manicure na zimę 2014 to przede wszystkim zdecydowane i silne barwy. Klasyczny czerwony owszem, ale w rubinowym odcieniu. Modny manicure zyskacie pokrywając paznokcie spokojnymi odcieniami granatu. Rezygnujemy z neonowych kolorów, które były modne latem. Ich miejsce zajmują wszystkie ciepłe i mocno błyszczące barwy. Hitem pozostaje również kolor czarny, gdyż w sezonie królują również barwy ciemne i mroczne. Nowością jest manicure ombre – czyli przejście z jednego koloru w inny. Łatwiejszą propozycją jest pomalowanie jednego paznokcia na kolor kontrastujący z resztą.

 

Po drugie – wzory

Malowane lub doklejane. Wszystko zależy od wprawności i talentu plastycznego. Paznokcie, na których pojawiają się komiksowe chmurki, napisy, a nawet postaci, są hitem tegorocznej zimy. Jednak wzory w postaci pawich piór, cętek, zebry czy rajskiej roślinności jak co roku bronią swojej pozycji. Dla spragnionych romantycznych motywów serduszka, znaczki, gotyckie krzyżyki i fikuśne groszki. Ważny jest przepych. Tegoroczne trendy nie zobowiązują do jednolitości. Na każdym paznokciu może pojawić się inny wzór.

 

Po trzecie – dodatki

Do tego wszystkiego paznokcie można będzie okleić delikatną koronką, błyszczącymi ćwiekami, perełkami lub dowolną inną ozdobą. Możesz przykleić na płytkę paznokcia pojedynczy ćwiek, ale również stworzyć z nich wzór. Srebrne lub złote, albo oba na raz, a może kolorowe? Wszystko zależy od nas. Klasyczny francuski manicure to chwilowo przeszłość. Teraz stosujemy odwrócony frencz, niekoniecznie w klasycznej odsłonie, czyli taki manicure, w którym charakterystyczny dla frencha paseczek znajduje się nie na końcu, a na początku płytki. I w tym przypadku połączenia kolorystyczne mogą być dowolne.

Barbara Święch

Powrót na górę