W Rzeszowie znów słychać prawdziwe Techno: 2-4 sierpnia 2019

43 godziny, 2 sceny, 33 wykonawców, piękny, widokowy teren w niewielkiej odległości od Rzeszowa.

GetMeHigh na Świeżym 2019. Są ze mną Grzegorz (alchemik), oraz dwóch Michałów (apogenic i mourner), założyciele kolektywu ARYTMIA, członkowie ARYTMIA/GetMeHigh, organizatora jedynego w swoim rodzaju Festiwalu Muzyki Elektronicznej w rejonie. Zapraszam do rozmowy.

Czytaj dalej...

RZESZÓW NA KONCERTACH THE PRODIGY

4 MARCA B.R. ŚWIAT OBIEGŁA SMUTNA INFORMACJA O SAMOBÓJCZEJ ŚMIERCI KEITHA FLINTA, FRONTMANA NIEZYWKLE POPULARNEJ W LATACH 90.GRUPY THE PRODIGY. W ZWIĄZKU Z TYM WYDARZENIEM, POSTANOWILIŚMY PRZYPOMNIEĆ HISTORIĘ WYSTĘPÓW MUZYKÓW ZWIĄZANYCH Z RZESZOWEM, JAKO SUPPORT NA POLSKICH KONCERTACH BRYTYJSKICH GIGANTÓW MUZYKI ELEKTRONICZNEJ.

Czytaj dalej...

MAGICZNY RZESZÓW MIŁOSZA PĘKALI

Nagrywał płyty i koncertował ze Zbigniewem Wodeckim, Leszkiem Możdżerem,  Adamem Strugiem czy Dorotą Miśkiewicz; zwyciężał w prestiżowych konkursach perkusyjnych, koncertował ze znakomitymi orkiestrami. Ma na koncie podwójną platynę i Fryderyka, a wachlarz jego muzycznej działalności rozpościera się od klasyki przez jazz, muzykę źródeł, aż po totalną alternatywę. Miłosz Pękala, muzyk i doktor habilitowany nauk muzycznych, którego droga rozpoczęła się 2 lutego 1981 roku w Rzeszowie...

Czytaj dalej...

KILL ME - WITH THE MUSIC W LUKRZE.

9 KWIETNIA W KLUBIE LUKR ODBYŁA SIĘ GALA FINAŁOWA KONKURSU „KILL ME WITH THE MUSIC", BĘDĄCEGO SZANSĄ DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW I SOLISTÓW NA ZAPREZENTOWANIE SWOICH DOKONAŃ SZERSZEJ PUBLICZNOŚCI. FINAŁOWĄ GALĘ UŚWIETNIŁ KONCERT ZESZŁOROCZNYCH LAUREATÓW - CLOCKWORK MIND ORAZ KRÓTKI WYSTĘP WOKALISTKI ALEKSANDRY TOCKIEJ, KTÓRA OPRÓCZ ZASIADANIA W JURY, PRZEPROWADZIŁA Z FINALISTAMI WARSZTATY WOKALNE.

Czytaj dalej...

PIERWSZA PŁYTA ARKA KŁUSOWSKIEGO „NA TEN MOMENT CZEKAŁEM CAŁE ŻYCIE”

Jak sam zapowiada, jego debiutancka płyta to zbiór doświadczeń, przeżyć pełnych wzlotów i upadków, a także problemów, z którymi mierzą się urodzeni w latach 90. Mimo młodego wieku Arek Kłusowski to tytan pracy, zadaniowiec i muzyk z bogatym wnętrzem, osobowością sceniczną i niespotykaną wrażliwością. W szczerej rozmowie z Day&Night opowiada o swojej drodze do pierwszej płyty.

Czytaj dalej...