10 LAT DAYANDNIGHT

TYLKO MY WIEMY, ILE DNI&NOCY UPŁYWAŁO NAM NA PRACY NAD KOLEJNYMI WYDANIAMI MAGAZYNU, KTÓRY WŁAŚNIE CZYTASZ. ALE TO RÓWNIEŻ TY, WY, NASI CZYTELNICY I PARTNERZY BIZNESOWI JESTEŚCIE INSPIRACJĄ I BODŹCEM MOTYWUJĄCYM DO DZIAŁANIA. RAZEM STWORZYLIŚMY SOLIDNĄ MARKĘ, KTÓRA ROZWIJAŁA SIĘ PRZEZ OSTATNIE 10 LAT.

Czytaj dalej...

SAD PAMIĘCI W MARKOWEJ - JEDYNE TAKIE MIEJSCE W POLSCE

W PODŁAŃCUCKIEJ MARKOWEJ, W BEZPOŚREDNIEJ BLISKOŚCI MUZEUM POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDÓW ZOSTAŁ NIEDAWNO OTWARTY OFICJALNIE SAD PAMIĘCI DEDYKOWANY POLAKOM, KTÓRZY W TRAGICZNYCH LATACH II WOJNY ŚWIATOWEJ, BARDZO CZĘSTO Z NARAŻENIEM ŻYCIA, RATOWALI PRZEDSTAWICIELI SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ. TO JEDYNE W KRAJU TEGO TYPU MIEJSCE UPAMIĘTNIENIA.

Czytaj dalej...

WYBORY SAMORZĄDOWE TUŻ TUŻ

21 PAŹDZIERNIKA ODBĘDĄ SIĘ WYBORY SAMORZĄDOWE. SĄ TO BARDZO WAŻNE WYBORY, NAWET WAŻNIEJSZE OD TYCH PARLAMENTARNYCH, BO W TYCH WYBORACH STARTUJĄ OSOBY, KTÓRE ZNAMY, KTÓRE MIESZKAJĄ OBOK NAS I CHCĄ DECYDOWAĆ O NASZYM PODWÓRKU. NIE MOŻEMY ICH  ZLEKCEWAŻYĆ.

Czytaj dalej...

ZE ZMARŁYMI CAŁY CZAS

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”Adam Mickiewicz w „Dziadach” części II uchwycił zwyczaj, bardzo zresztą powszechny wśród Słowian, wywoływania duchów zmarłych bliskich, ale nie po to by nimi straszyć. Po to natomiast by przebywać z nimi, obcować jak z członkami rodziny, choć na moment zobaczyć, usłyszeć, a być może i porozmawiać.

Czytaj dalej...