Fot. Archiwum R. Wilka Fot. Archiwum R. Wilka

Rafał Wilk w Pucharze Europy

14 i 15 czerwca w Rzeszowie odbędzie się Puchar Europy w Kolarstwie Ręcznym EHC Podkarpackie Rzeszów Cup. Będą to pierwsze tego typu zawody w Polsce i w tej części Europy.

 

Rafał motorem napędowym.

Wszystko za sprawą naszego Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Świata w Handbike-u Rafała Wilka. On bowiem okazał się motorem napędowym organizacji Pucharu Europy w Rzeszowie. Dzięki jego sukcesom możliwe było pozyskanie odpowiednich sponsorów oraz przekonanie do organizacji zawodów Europejskiej Federacji Kolarstwa Ręcznego.

– Jesteśmy zaszczyceni, że po grudniowej wizytacji władz federacji w Rzeszowie, powierzono nam organizację dwóch pierwszych wyścigów w Polsce, utworzyliśmy także stałe przedstawicielstwo EHF w Polsce. Cykl obejmuje 12 wyścigów w Europie oraz Emiratach Arabskich, a 8 najlepszych wyników punktowych liczonych jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Europy – mówi Małgorzata Gałda, wiceprezes Fundacji Rafała Wilka „Sport Jest Jeden”.

Organizatorzy przewidują start czołowych zawodniczek i zawodników z Europy. Nie zabraknie oczywiście Rafała Wilka, który oprócz organizowania zawodów weźmie w nich również czynny udział. Będzie to pierwsza okazja do zobaczenia jazdy Rafała w Rzeszowie w zawodach, a nie przy okazji treningu.

 

2 dni sportowych emocji

Całe wydarzenie będzie składać się z dwóch startów. 14 czerwca odbędzie się jazda indywidualna na czas, dzień później wyścig ze startu wspólnego. Wyścigi odbywać się będą na pętli długości 4.5 km wytyczonej na głównych ulicach miasta (Rejtana, Lwowska, Armii Krajowej) i obejmować będą odpowiednio 3 i 9 okrążeń. Pozwoli to na stałe śledzenie rywalizacji. Start i meta znajdować się będą przy ulicy Kopisto, obok Millenium Hall. Oba wyścigi rozpoczną się o 9.30.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich do dopingowania nas podczas zawodów. Na pewno dam z siebie wszystko i postaram się zwyciężyć dla rzeszowskiej publiczności. Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować tak prestiżowe zawody w Rzeszowie. Do zobaczenia na trasie – mówi Rafał Wilk.

 

Patronat honorowy nad Pucharem Europy w Kolarstwie Ręcznym EHC Podkarpackie Rzeszów Cup objęli: Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Bartłomiej Skubisz

 

Powrót na górę