Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe

ArtdeRue Fest 2014 coraz bliżej

Po zeszłorocznym sukcesie pierwszej odsłony hip hopowego festiwalu ArtdeRue Fest, organizatorzy nie spoczęli na laurach i przygotowali kolejną edycję, tym razem nie latem, a jesienią. Postarali się też o zagraniczną gwiazdę, holenderski skład Dope D.O.D.

 

To samo miejsce, nowy partner

Festiwal podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w Millenium Hall Arena, jednak zamiast w przepełnionym festiwalami lecie, odbędzie się jesienią, 10 i 11 października. Festiwalowicze nie muszą obawiać się o pogodę, ponieważ teren festiwalu będzie znajdował się pod olbrzymim namiotem.

– Zdecydowaliśmy się na wybór tego samego miejsca co rok temu, ponieważ świetnie zdało egzamin. Mamy tu niezbędną infrastrukturę i nikomu nie przeszkadzamy głośnym graniem. Datę też wybraliśmy nie przez przypadek. W okresie letnim jest tak dużo festiwali, że zwyczajnie ludzie nie są w stanie być na każdym – podkreśla Łukasz „Osa” Osowicz, pomysłodawca i współorganizator festiwalu. Rangę wydarzenia podnosi partnerska współpraca przy organizacji ze śląskim labelem MaxFlo Records, którego czołowi artyści zaprezentują się podczas festiwalu.

 

Dope D.O.D.

Headlinerem tegorocznej edycji ArtdeRue Fest jest holenderska grupa Dope D.O.D., popularna w całej Europie m.in. za sprawą swoich energetycznych i trwale zapadających w pamięć koncertów. W kwietniu zespół wydał swój trzeci krążek „Master Xpolder”, na którym łączy hardcore’owy rap z nowoczesnymi elektronicznymi brzmieniami.

– Walczyliśmy o występ Dope D.O.D. w Rzeszowie niemal pół roku. Nie chcieliśmy sprowadzać weteranów sceny z USA, którzy systematycznie pojawiają się w Polsce, tylko zespół, który jest na fali, idzie w górę i łączy w sobie kilka różnych gatunków muzycznych – tłumaczy Łukasz Osowicz.

 

Artyści z nowymi płytami

Oprócz gości z Holandii line up festiwalu będą stanowić czołowi przedstawiciele polskiej sceny hip hopowej, którzy mają na koncie świeżo wydane płyty. W piątek 10-tego października obok Dope D.O.D. wystąpi zawsze świetnie przyjmowany w Rzeszowie Ten Typ Mes, Pokahontaz, wokalno rapowy duet Jarecki i Dj BRK, a także przedstawiciel lokalnej sceny – Homex.

Sobota 11 października będzie należała do powracającego z nowym albumem Grubsona i jego koncertowego zespołu, który jak można było przekonać się na zeszłorocznej edycji, potrafi zatrząść murami każdego miejsca, w którym występuje. Wystąpi również dawno niesłyszany Eldo, powracający po kilku latach milczenia ze świetną płytą „Chi”, K2, poruszający się w stylistyce reggae i raggamuffin Bob One i Bas Tajpan oraz najwięksi wygrani zeszłego roku na polskiej scenie hip hopowej – Rasmentalism. Skład uzupełnią goście ze Słowacji – Strana Vychodna.

Bilety na ArtdeRue Fest 2014 można nabywać na stronie ticketpro.pl, a także stacjonarnie w sklepach sieci: EMPiK, Saturn i Media Markt. Szczegóły na stronie artderue.com.pl

Bartłomiej Skubisz

 

Powrót na górę