Fot. Monika Kocon Fot. Monika Kocon

Open Mic

14 listopada w Jameson Pub odbędzie się jubileuszowa edycja imprezy „Open Mic”, która od roku stwarza szanse młodym wykonawcom na publiczne prezentowanie swojej muzycznej twórczości.

 

Mikrofon dostępny dla każdego

Kiedy rok temu w rzeszowskim Jameson Pubie odbyła się pierwsza impreza z cyklu „Open Mic”, nikt nie przypuszczał, że przyjmie się tak dobrze i w ciągu roku odbędzie się 7 edycji. Znaleźli się ludzie, którzy chcą pokazywać swoje umiejętności wokalne i muzyczne, jak i ci, którzy przychodzą ich posłuchać. „Otwarty mikrofon” czeka na każdego.

– Do momentu „uruchomienia” Open Mica brakowało mi w Rzeszowie miejsca, gdzie przede wszystkim amatorzy (chociaż nie lubię tego określenia w stosunku do wykonawców) będą mogli zaprezentować się na żywo publiczności. Nie chciałam też, aby impreza była konkursem i wprowadzała atmosferę rywalizacji. Open Mic jest dla każdego, kto ma ochotę na wykonanie utworu lub kilku utworów w formie akustycznej lub z podkładem, może to być cover lub własna twórczość. Czasami pojawiają się też elementy stand up'u – tłumaczy Agnieszka „Rea” Bała, pomysłodawczyni i współorganizatorka cyklu imprez „Open Mic”.

Podczas 7. edycji imprezy na scenie zaprezentowało się około 40 wykonawców (3 zespoły i blisko 20 wokalistów), których łącznie słuchała i oklaskiwała ponad tysięczna publiczność. W trakcie kolejnych imprez nie brakowało niespodzianek i zaskakujących momentów.

Dla mnie niesamowite było pojawienie się na jednej z edycji rapu! Osoba, która występuje pod pseudonimem Hektor Freak, a która do występu zbierała się w sobie przez kilka imprez, w końcu wyszła na scenę na jednej z ostatnich edycji i dała niezłego czadu. Nie zapomnę zszokowanych min publiczności

i skandowania o bis. Wiele osób wspomina też historyczne już wykonanie „Krowy Łakomczuchy” z repertuaru Kabaretu Mumio podczas pierwszego Open Mica. Odkryciem imprezy na pewno jest też Sandra Reizer – młodziutka wokalistka z Rzeszowa o niesamowitej barwie głosu, która według mnie ma przed sobą spore szanse na muzyczny sukces. Znani (nie tylko) w Rzeszowie wokaliści także lubią się pojawiać, między innymi Dominika Kobiałka, Krzysztof Kasprzyk czy Luiza Ganczarska – dodaje organizatorka.

 

Urodziny i przyszłość

Urodzinowa, 8. edycja Open Mica odbędzie się 14 listopada, jak zawsze w Jameson Pubie. Choć organizatorka nie chce zdradzać wszystkich szczegółów, wiadomo, że bez niespodzianek się nie obędzie. – Na pewno Open Mic nie zniknie z rzeszowskiej sceny muzycznej, bo z każdą jedną edycją przekonuję się, że taka impreza jest potrzebna, że wiele osób wraca i dzięki temu oswaja się ze sceną, publicznością i zwalcza pomału tremę. Pojawiają się ciągle nowe osoby, nowe talenty. Ludzie zaczynają ze sobą współpracować

i tworzyć – kończy Agnieszka.

Idąc „za ciosem” organizatorka imprezy postanowiła zorganizować dzień później (15 listopada) bezpłatne warsztaty wokalne z udziałem trenerów: Magdy Navarette i Andresa Martorell, na które uzyskała fundusze w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”.

Bartłomiej Skubisz

Powrót na górę