Rzeszów CUP 2013 Rzeszów CUP 2013

Wyścigi 1/4 mili w Rzeszowie

Bardzo popularne wyścigi równoległe w Stanach Zjednoczonych mają tysiące swoich zwolenników również w Rzeszowie. Już 23 czerwca na al. gen. Sikorskiego odbędzie się kolejna edycja zawodów. Nie możesz tego przegapić!

W Polsce drag racing, czyli wyścigi równoległe dwóch pojazdów: samochodów bądź motocykli na odcinku 1/4 mili (ok. 400 m) mają już dziesięcioletnią tradycję. Uczestniczące w nich pojazdy podzielone są na kategorie w zależności od pojemności i rodzaju silnika oraz napędzanej osi.

cup2Wyścigi mają także swoją rzeszowską tradycję i tysiące fanów. Po raz pierwszy zorganizowano je w 2005 roku. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 120 samochodów, a ich zmagania zobaczyło blisko 6 tysięcy osób. Tegoroczna impreza odbędzie się już 23 czerwca. Organizator – Rzeszowskie Stowarzyszenie Sportów Samochodowych zapowiada wiele atrakcji. – Palenie gumy przed startem, liczne konkursy z cennymi nagrodami, pokazy – to tylko niewielka część atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla miłośników wyścigów – zdradza Marcin Cieślicki z RSSS.

Katarzyna Micał

Powrót na górę