RZESZÓW BREAKOUT DAYS FESTIVAL 2016

STOLICA PODKARPACIA KONSEKWENTNIE STARA SIĘ KULTYWOWAĆ PAMIĘĆ „OJCA POLSKIEGO BLUESA” TADEUSZA NALEPY POPRZEZ COROCZNE WYDARZENIA W RAMACH BREAKOUT DAYS. W TYM ROKU W DNIACH 15-17 WRZEŚNIA CZEKA NAS KILKA INTERESUJĄCYCH KONCERTÓW, JAM SESSIONS ORAZ CIEKAWE IMPREZY TOWARZYSZĄCE.

 

Trzeba przyznać, że muzyka i postać Tadeusza Nalepy i jego zespołów cały czas żyje wśród słuchaczy i muzyków, dając dowód na przetrwanie próby czasu. Pokazują to chociażby liczne wykonania muzyki mistrza przez zespoły koncertujące w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów, czy też sukces grupy Piotr Nowak Band. Cieszy również rozwój Rzeszów Breakout Days i kontynuowanie w ramach festiwalu współpracy z Piotrem Nalepą, synem Tadeusza.

 

KLUB FESTIWALOWY, KONCERTY W RÓŻNYCH MIEJSCACH

Na potrzeby tegorocznych Breakout Days zostanie stworzony klub festiwalowy w Estrada Caffe, gdzie będą odbywać się koncerty i jam sessions. Wszystko rozpocznie się jednak w kinie Helios w Galerii Rzeszów, gdzie w czwartek o 18-tej koncert otwarcia wykona lubelski wokalista i muzyk Adam Bartoś, twórca Chatka Blues Festival. Rzeczonego wykonawcę będzie można zobaczyć też później w klubie festiwalowym obok formacji Wes Gałczyński & Power Train ze Stalowej Woli uznanej za „odkrycie roku 2015” przez magazyn „Twój Blues”.

 

Piątek przyniesie fanom bluesa kolejne dwa koncerty. W klubie festiwalowym zagra uznany rockowy zespół Pivo, którego początki datuje się na pierwszą połowę lat 90-tych, a także rzeszowska, również rockowa formacja, Revolution.

 

MURAL, WARSZTATY, POLSKI DZIEŃ BLUESA

Finał festiwalu odbędzie się w sobotę, która jawi się jako najbogatszy programowo dzień Rzeszów Breakout Days. Rozpocznie się muzycznymi warsztatami bluesowymi w Studiu Dźwięków Pogranicza mieszczącym się w budynku Estrady Rzeszowskiej. Tuż obok, na jednym z garaży, zostanie odsłonięty mural z podobizną Tadeusza Nalepy autorstwa świetnego i dobrze znanego w Rzeszowie autora Arkadiusza Andrejkowa. Podczas wspomnianych warsztatów muzycy będą mogli m.in. przygotować się do kolejnego wydarzenia, czyli „Rzeszowianie Czują Bluesa”, które odbędzie się o 18-tej pod pomnikiem Tadeusza Nalepy na ul. 3-go Maja. Z okazji Polskiego Dnia Bluesa odbywającego się w rocznicę urodzin B.B. Kinga, zebrani gitarzyści wspólnie odegrają „Kiedy byłem małym chłopcem”, jedną z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy.

 

 

KONCERT FINAŁOWY

Tuż po wspólnym odegraniu wielkiego hitu Tadeusza Nalepy uczestnicy przeniosą się pod scenę na rynku, gdzie o 19-tej odbędzie się koncert finałowy w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie pojawią się J.J. Band, Małgorzata Ostrowska, Patrycja Markowska, no i oczywiście Piotr Nalepa. Wszystko to z akompaniamentem zespołu festiwalowego, w którego skład wejdą uznani muzycy rodem z Rzeszowa, m.in. Michał Jurkiewicz i Łukasz Belcyr. Jeżeli komuś będzie mało 3-dniowych bluesowych emocji, organizatorzy zapraszają po koncercie do klubu festiwalowego na afterparty, na którym wystąpi rzeszowski Blues Perspective Band. Po koncercie odbędzie się wspólne jam session.

BARTŁOMIEJ SKUBISZ

 

 

Powrót na górę