Fot.  Archiwum LUKR	Fot. Archiwum LUKR

RZESZOWSCY AKROBACI

KLUB AKROBATYKI SPORTOWEJ W RZESZOWIE,  CZYLI SZKOŁA ZAŁOŻONA PRZEZ MISTRZYNIĘ, KSZTAŁTUJĄCĄ MŁODYCH MISTRZÓW. ZAŁOŻYCIELKĄ SZKOŁY JEST BRYGIDA SAKOWSKA -KAMIŃSKA: MULTIMEDALISTKA MISTRZOSTW ŚWIATA I EUROPY, KTÓRA NA SWOIM KONCIE MA 26 MEDALI I JEST 9-CIO KROTNĄ MISTRZYNIĄ POLSKI W AKROBATYCE SPORTOWEJ.W ROZMOWIE Z DAY&NIGHT TRENERKA OPOWIADA O SWOJEJ PRACY I PASJI.

 

Jakie są Twoje największe osiągnięcia jako trenerki?

Jestem prezesem, a zarazem trenerem klasy I w Klubie Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie. Jako trener mam na swoim koncie wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy, wszyscy byli moimi wychowankami. Teraz moi wychowankowie założyli swoje kluby, czy też stowarzyszenia i kontynuują to czego się mnie się nauczyli.

akrobaci2

Na jakie zajęcia można zapisać  się do Klubu Akrobatyki Sportowej?

Oprócz zajęć z akrobatyki na planszy zaczęliśmy prowadzić zajęcia z akrobatyki powietrznej na kołach i szarfach. Jeśli chodzi o granice wiekowe uczymy grupy dzieci już od czwartego roku życia, górnej granicy wiekowej nie ma.

Jakimi osiągnięciami możecie się pochwalić jako klub?

Klub Akrobatyki Sportowej jest jednym z najlepszych klubów w Polsce, zdobywa drużynowo miejsca medalowe Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów. Aktualnie mamy 7 zawodników Kadry Narodowej, którzy przygotowują się do Mistrzostw Świata (4-16.04.2018 Antwerpia/Belgia).

akrobaci3

Akrobatyka nie jest tanim sportem, jakie jest Wasze źródło finansowe?

Wiadomo im wyższe wyniki sportowe zawodnicy osiągają, tym bardziej koszty się mnożą, dlatego naszym największym problemem są finanse. Niekiedy brakuje nam pieniędzy na wyjazdy, zawody, stroje gimnastyczne i fizjoterapeutę. Na szczęście dostajemy wsparcie finansowe od miasta. Zwracamy się również z prośbą do firm, które mogłyby nas wspomóc, w zamian oferujemy występy naszych zawodników na eventach firmowych. Chciałabym bardzo podziękować rodzicom za pomoc w sprawach organizacyjnych naszego klubu, ale przede wszystkim chciałabym podziękować Panu Krzysztofowi Żuczkowi, bez niego nie udało by się spełnić marzenia o pięknej hali treningowej.

akrobaci4

Gdzie odbywają się zajęcia i jak można się zapisać na zajęcia?

Od września 2017 roku trenujemy na nowej hali, która znajduje się na ulicy Boya Żeleńskiego 12 w Rzeszowie. Ogromna hala jest wyposażona w profesjonalny sprzęt do akrobatyki na planszy i akrobatyki powietrznej.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia  Tel: 667 844 994, www.facebook.com/KlubAkrobatykiSportowejwRzeszowie

 

Powrót na górę