Fot. Paweł Dubiel Fot. Paweł Dubiel

RZESZOWSKI MINI AQUAPARK NA UKOŃCZENIU

8 CZERWCA ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE OTWARCIE BASENÓW ROSIR PRZY UL. PUŁASKIEGO W RZESZOWIE. TRWAJĄ OSTATNIE PRACE WYKOŃCZENIOWE.

Modernizacja pływalni jest gruntowna. Niezbędne okazało się wyburzenie dotychczasowych niecek basenowych, fontanny, trybun oraz budynków kasy znajdujących się przy wejściu. Zamiast 3 istniejących przez lata basenów powstały 4. Basen wyczynowy po modernizacji będzie głęboki na 1,8 m. Jego długość nie uległa zmianie. Nadal będzie to 50 m. Basen rekreacyjny również będzie miał 50 m długości, a jego niecka będzie miała od 1,1 m do 1,3 m głębokości. Zamiast brodzika pojawiły się dwa mniejsze baseny. Jeden dla dzieci z atrakcjami wodnymi o głębokość od 0,6 m do 0,8 m oraz basen dla przedszkolaków o głębokości od 0,1 m do 0,6 m. W miejscu fontanny powstał wodny plac zabaw. Będzie można skorzystać również z groty wodnej, dzikiej rzeki, kurtyny wodnej, leżanek, tryskaczy i liny do wspinaczki wodnej.

Na placu między basenami znikły betonowe płyty, a zastąpił je materiał - wykładzina przypominająca w dotyku tartan. Jest bardziej estetyczna i przede wszystkim bezpieczniejsza dla użytkowników. Teren basenów będzie oświetlony, nagłośniony oraz monitorowany. Powstały także nowe trybuny, parasole na stałe, stojaki rowerowe, ławki i wieże dla ratowników. Nie zabraknie oczywiście zjeżdżalni. Nowa będzie mieć długość aż 70 metrów.

Poza tradycyjną kasą przy basenach będą działać dwa automaty sprzedające bilety. Bramy w formie kołowrotków zostaną wyposażone w system elektroniczny. Nowe baseny z pewnością przyciągną rzesze miłośników wodnego szaleństwa, którzy będą korzystać z atrakcji przez cały dzień. Ci co zgłodnieją będą mogli posilić się w barze lub kupić coś w sezonowych budkach fast foodach. Przebudowa basenów kosztowała blisko 17 mln zł.

KATARZYNA MICAŁ

 

Powrót na górę