VADER VADER

Cieszanów Rock Festiwal 22-25 sierpnia

W dniach 22–25 sierpnia odbędzie się czwarta edycja Cieszanów Rock Festiwal, na dwóch scenach imprezy zagrają 44 zespoły. W programie uroczyste 25-lecie Big Cyca oraz punkowej legendy Zielone Żabki, a także koncert świętującej w tym roku 30-lecie znanej na całym świecie legendy polskiego metalu – zespołu Vader.

Nadchodząca edycja potwierdza międzynarodowe ambicje imprezy. Na cieszanowskiej scenie wystąpi legenda amerykańskiej sceny hardcore – Madball (jedyny koncert na polskim festiwalu

w tym roku) oraz reprezentanci brytyjskiego punk-folku The Ukrainians. W programie również czołówka polskiego rocka Kult, Illusion, Dżem, Moskwa, Deuter, Izrael, Daab, Czesław Śpiewa, Koniec Świata, Cała Góra Barwinków oraz reprezentanci krajowej sceny metalowej Riverside, Hate, Hunter, a także Przeglądy Zespołów CRF 2013 (Podkarpacki, Ogólnopolski i Międzynarodowy), które wyłonią nowe gwiazdy i nadzieje sceny muzycznej.

Popularny CRF na trwałe wpisał się w kalendarz największych rodzimych imprez muzycznych. To największy festiwal na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej, coraz bardziej liczący się na krajowej mapie festiwalowej. Wystarczy wspomnieć ubiegłoroczny ranking magazynu muzycznego „Machina” na najlepszy letni festiwal muzyczny, w którym głosami internautów CRF uplasował się na trzecim miejscu, pozostawiając w tyle takie festiwalowe tuzy jak m.in. Open’er, Jarocin Festiwal czy Orange Warsaw Festival. Nic dziwnego, że ubiegłoroczną edycję CRF odwiedziło ponad 20 tysięcy festiwalowiczów.

bigcyc

24 sierpnia na dużej scenie CRF swoje ćwierćwiecze specjalnym, jubileuszowym koncertem przypieczętują piewcy satyry spod znaku polskiego punk-rocka – Big Cyc. W ramach wyjątkowego występu festiwalowa publiczność usłyszy najważniejsze piosenki z niemal wszystkich albumów tej zasłużonej grupy, nie zabraknie również niespodzianek. Gościem specjalnym uroczystego show Big Cyc w Cieszanowie będzie legendarny wokalista i frontman zespołu Bielizna – Jarek „Doktor” Janiszewski.

– Cieszanów Rock Festiwal to impreza z tradycjami i myślę, że udział Jarka będzie tu jak najbardziej na miejscu – powiedział o wydarzeniu Dżej Dżej, wokalista i basista Big Cyc.

W związku z cieszanowskim jubileuszem został ogłoszony konkurs na cover Big Cyc. Filmiki z oryginalnymi „wykonami” można wysyłać do 5 sierpnia na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor najlepszego coveru, którego wybiorą muzycy Big Cyc, otrzyma podwójny karnet na tegoroczny Cieszanów Rock Festiwal oraz spotka się osobiście z zespołem w dniu koncertu na festiwalu. Ale CRF to nie tylko wspaniałe koncerty. Do Cieszanowa przyciąga również tętniące życiem pole namiotowe ze Strefą Aktywności oraz strefą CITY NGO z ciekawymi warsztatami. Można tam spróbować swoich sił w przyrządzaniu wegańskiego jedzenia, zrobić biżuterię z plastikowych odpadów albo stworzyć eko-kosmetyki. Niewątpliwą atrakcją jest również położone na terenie festiwalu kąpielisko Wędrowiec, w którym wszyscy festiwalowicze mogą zażywać kąpieli do czasu rozpoczęcia koncertów na dużej scenie. Poza bogatym programem festiwalu publiczność ucieszą niskie ceny karnetów. Karnet na całe 4 dni zabawy w Cieszanowie kosztuje jedyne 70 zł, w dniu imprezy zaledwie 90 zł. Szczegóły na stronie www.cieszanowrockfestiwal.pl oraz profilu na Facebooku facebook.com/cieszanowrockfestival. Bilety do kupienia na eBilet.pl i patefon.pl

Artur Tylmanowski

Powrót na górę