Europejski Stadion Kultury

Już za tydzień w Rzeszowie odbędzie się festiwal Europejski Stadion Kultury, na który składać się będzie 40 wydarzeń z różnych dziedzin sztuki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na niektóre z nich trzeba mieć zaproszenie.


Bezpłatne wejściówki na koncert Art Celebration, pokaz mody Basi Olearki: FashionEAST oraz spektakl Hamlet można otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej, w godzinach pracy instytucji. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa zaproszenia.

Koncert Art Celebration - East West Migration odbędzie się w niedzielę 23 czerwca, o godz. 19.00 w Auli Politechniki Rzeszowskiej. 
Siódma edycja koncertu Art Celebration skupi się na zagadnieniu ludzkiej migracji w kontekście muzyki i sztuki. Migracja była i jest nieodłącznym elementem historii kultury, szczególnie w Polsce jak również w krajach Partnerstwa Wschodniego. Migracje ze wschodu na zachód pozwalały rozwinąć skrzydła takim znakomitym twórcom jak Krzysztof Komeda, Zbigniew Seifert, Michał Urbaniak, Henryk Vars, Bronisław Kaper. Istnieją również przykłady muzyków amerykańskich, którzy wybrali na swoje miejsce życia i pracy Polskę (Michael Patches Stewart, Derrick McKenzie). Poprzez muzykę, ale również opowiedziane historie pokazane zostaną ludzkie losy i motywacje, które pchały twórców do migracji. 
Koncert podzielony będzie na 3 części:
I część - Kuba Stankiewicz Trio
II część - AC Band - EAST WEST MIGRATIONS
III część - Michał Urbaniak Jazztet

 
FashionEAST - pokaz mody Basi Olearki. Pokaz organizowany we współpracy z artystami z kraju Partnerstwa Wschodniego oraz z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu będzie można zobaczyć zestawienie dawnej mody z ulic naszego miasta z nowoczesną, ale inspirowaną duchem epoki kolekcją Basi Olearki, rzeszowskiej projektantki. To nowatorska koncepcja, która konfrontuje, a jednocześnie zbliża rzeszowianki, dla których moda była i jest ponadczasowym wyrażaniem piękna i ważnym elementem samookreślenia.
Pokaz odbędzie się w sobotę, 22 czerwca o godz. 22.00 w Muzeum Okręgowym.
 
"Hamlet. ComX”  w wykonaniu Teatru Telavi z Gruzji to współczesna i oryginalna interpretacja słynnej sztuki Szekspira. Teatr Telavi, załozony juz w XVIII w to najstarszy teatr nie tylko w Gruzji, ale i na całym Kaukazie.
Spektakl zostanie zagrany w języku gruzińskim  (będą wyświetlane angielskie napisy).
Teatr Maska, 22 czerwca, godz. 19.00
 
Powrót na górę