Fot. Piotr Kmietowicz / Art Celebration Fot. Piotr Kmietowicz / Art Celebration

Dean Brown wraca do Rzeszowa!

W ostatnich tygodniach rzeszowscy koneserzy muzyki improwizowanej nie mają powodów do narzekań. Jeszcze nie ucichły komentarze po koncercie Tomasza Stańko, a do Rzeszowa przyjeżdża jeden z najlepszych gitarzystów świata – Dean Brown razem ze swoim zespołem. To główne wydarzenie drugiej edycji Rzeszów Jazz Festiwal.

Dean Brown to amerykański gitarzysta poruszający się w stylistyce fusion i jazz rock, znany ze współpracy z takimi gigantami jak Eric Clapton, Marcus Miller, Joe Zawinul, George Duke czy Brecker Brothers, 4-krotny laureat nagrody Grammy, którego znakiem rozpoznawczym jest ekspresja sprawiająca wrażenie, że gra na gitarze całym ciałem. Brown wraca do Rzeszowa po czerwcowym występie na koncercie Art Celebration: Jazz & Hip Hop, w ramach Europejskiego Stadionu Kultury, gdzie w blisko 30-minutowym secie pokazał jedynie namiastkę tego, czego możemy spodziewać się 15 listopada w Wytwórni. Rzeszowski koncert będzie częścią europejskiej trasy koncertowej „Fall Tour 2013” obejmującej Szwajcarię, Polskę, Rosję, Niemcy i Austrię. Z gigantem gitary wystąpi grający z nim od jakiegoś czasu wirtuoz wibrafonu Bernard Maseli, a także amerykańscy muzycy Marvin „Smitty” Smith i Linley Marthe.

dean brown2

Koncert to nie jedyny powód wizyty Deana Browna w Rzeszowie. Dzień później, 16 listopada muzyk i jego zespół poprowadzą bezpłatne warsztaty muzyczne. Szczegółów odnośnie wcześniejszych zapisów, godziny i miejsca, a także całego planu festiwalu należy szukać początkiem listopada na profilu fb Rzeszów Jazz Festiwal oraz na stronie internetowej www.rzeszowjazzfestiwal.pl

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Kulturalne Art Motive i Funky Flow Production, przy współpracy Estrady Rzeszowskiej. Festiwal finansują m.in. Gmina Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Funky Flow Production i klub Wytwórnia.

Bartłomiej Skubisz

 

Dean Brown

–15 listopada, godz. 20, Klub Wytwórnia, bilety 30/40 zł

Powrót na górę