AKTYWNIE WYPOCZYNKOWO IMPREZOWO

CHOĆ ZA OKNEM SROGA ZIMA, WIELU Z NAS JUŻ ZABRAŁO SIĘ ZA PLANOWANIE WAKACJI. BIURA PODRÓŻY KUSZĄ ATRAKCYJNYMI CENAMI LETNICH PODRÓŻY. A GDZIE NAJCHĘTNIEJ BĘDZIEMY WYPOCZYWAĆ W TYM ROKU?

 

BLISKI WSCHÓD – MARZENIE WIELU Z NAS

Z roku na rok, na wakacje na Bliskim Wschodzie decyduje się coraz więcej Polaków. Co ciekawe, wybieramy się tam nie tylko w okresie wakacyjnym, ale praktycznie przez cały rok. Prym wiedzie Izrael, a wśród miast najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów były Tel Awiw oraz Jerozolima. Kolejnym państwem chętnie odwiedzanym przez Polaków jest Dubaj. Do miasta rekordów – bo tak potocznie się o nim mawia ze względu na najwyższe budynki, najlepsze centra handlowe, najdroższe desery – w zeszłym roku przyjechało ponad 8 mln turystów!

DOTYK EGZOTYKI

Dominikana, Jamajka, Zanzibar, Kenia, Wyspy Zielonego Przylądka – to kierunki dla osób chcących spędzić wakacje pełne wrażeń, ale bez turystycznego luksusu. Kraje te dopiero od kilku lat rozwijają się turystyczne. Tylko tu wciąż można zobaczyć dzikie zwierzęta z bliska, chaty z lepianek, czy kobiety niosące dzbany z wodą na głowie. Rosnący z roku na rok popyt na te kierunki spowodował, że do wielu miejsc w tych krajach można już bezpośrednio wylecieć z Polski, np. z Warszawy do Kenii, czy z Katowic na Zanzibar.

EUROPA WCIĄŻ W MODZIE

Choć turystyczne trendy ulegają modzie, to kraje odwiedzane od lat przez polskich turystów, takie jak: Turcja, Egipt, Bułgaria, Chorwacja czy Hiszpania wciąż są w modzie. Ciepły klimat, szerokie, piaszczyste plaże, obsługa hotelowa w języku polskim przyciąga rzesze turystów z Polski. Coraz lepsza jakość dróg, motele przy głównych trasach powodują, że wielu z nas decyduje się na podróż we własnym zakresie – samochodem. Z dużą rodziną jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, poza tym własny środek transportu nie ogranicza nas w zwiedzaniu kraju i odkrywania pięknych zabytków i zakątków świata.

KATARZYNA MICAŁ

 

Więcej w tej kategorii: « PIĘKNY RZYM WIEDEŃ NA PRZEDWIOŚNIE »
Powrót na górę