Fot. Archiwum Kita w mieście Fot. Archiwum Kita w mieście

KITA W MIEŚCIE

PO RAZ KOLEJNY WRACAMY DO "KOTELU" KITA W MIEŚCIE Z WIZYTĄ. KITA MOŻE POCHWALIĆ SIĘ NIE TYLKO KOMPLEKSOWĄ OPIEKĄ WASZYCH PUPILÓW, ALE RÓWNIEŻ DYNAMICZNYM ROZWOJEM. ZAPYTALIŚMY WŁAŚCICIELKI - BARBARY ORZECHOWSKIEJ - PIEKIEŁ: CO NOWEGO U KITY?

W Kicie wiele zmian, myślę, że pozytywnych. Spełniam marzenia – odpowiada właścicielka.

Jakie zmiany zaszły w hotelu od naszej ostatniej wizyty?

Ciągle się szkolę, uzyskałam tytuł dietetyka w żywieniu kotów, skończyłam specjalizację „Cukrzyca u kotów, postępowanie dietetyczne”, „Wpływ żywienia na stan skóry i sierści”. W lipcu uzyskam tytuł zoopsychologa. Współpracuję z Fundacją Felineus, gdzie socjalizuję koty i przygotowuję do adopcji. Kiedy uda mi się obronić tytuł zoopsychologa, planuję otworzyć kompleksowy gabinet terapii dla kotów. Chciałabym, aby każdy właściciel choć raz skorzystał z konsultacji, aby łatwiej mógł zrozumieć swojego pupila. Nie sztuką być posiadaczem kota, najpiękniejsze być jego towarzyszem.

Czym kierujesz się w doborze szkoleń?

Szukam szkoleń, dzięki którym mogę poszerzać swoją wiedzę, uczestniczę w warsztatach, gdzie mogę doświadczyć namacalnie problemów z kotami. Wszystkie moje szkolenia są starannie wybierane, aby pozwoliły mi zrozumieć kota. Cenię sobie wiele polskich i zagranicznych osobowości, dzięki którym mogę pozyskać wiedzę, by jak najlepiej robić to, co kocham.

Oprócz samego hotelu, dużą popularnością cieszą się zajęcia z felienoterapii. Na czym polegają i jak można nawiązać z Tobą współpracę?

Zajęcia prowadzę z moim towarzyszem: kotem Leonem. Felinoterapia jest jedną z form animaloterapii. Kot jest łącznikiem między mną a osobą, która potrzebuje wsparcia. Kot jest podmiotem, dzięki któremu poprawia się zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Obecnie pracuję z dziećmi z autyzmem oraz jeżdżę do szkół na warsztaty. Terapia z kotem polega na łamaniu barier, ułatwia komunikację, rozwija zdolność okazywania uczuć, zmniejsza samotność, niweluje stres i nadpobudliwość. Leona można znaleźć na Facebooku, wpisując Felinoterapia Leon terapeuta.

Jakie plany na przyszłość?

Planów i marzeń jest dużo. Większy lokal, gabinet dietetyczny, stacjonarny gabinet felinoterapii. Napisanie pracy naukowej: „Dlaczego kot rozumie autyzm”. Wierzę, że z pomocą mojego cudownego męża, który wspiera mnie i aktywnie dzieli moje pasje, to tylko kwestia czasu.

ul. Siemieńskiego 14, Rzeszów tel. 535 384 235

Znajdź nas! www.facebook.com/kitawmiescie, www.kitawmiescie.pl

 

Powrót na górę