Fot. Archiwum Kraina Uśmiechu Fot. Archiwum Kraina Uśmiechu

W KARINIE UŚMIECHU

W KOŃCU DOCZEKALIŚMY SIĘ – PIERWSZA W RZESZOWIE OGÓLNODOSTĘPNA, NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NA MIARĘ PRZECIĘTNEJ POLSKIEJ RODZINY. NISKIE CZESNE, NOWATORSKIE METODY
NAUCZANIA, MAŁO LICZNE KLASY, CAŁOROCZNA OPIEKA. KRAINA UŚMIECHU ZNANA JEST WSZYSTKIM RZESZOWSKIM RODZICOM JAKO SIEĆ PRZEDSZKOLI, PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA, W KOŃCU SZKOŁA. TO JEDYNE TAKIE MIEJSCE, GDZIE RODZICE WRAZ Z DZIEĆMI MOGĄ KORZYSTAĆ Z PEŁNEGO KOMPLEKSU EDUKACYJNEGO.

 

Zapytaliśmy dyrektor szkoły Sabinę Hołówko – Rusin skąd pomysł na tego typu placówkę?

Przede wszystkim spełniliśmy prośby rodziców. Oboje z tatą od lat marzyliśmy o stworzeniu szkoły przyjaznej dla dzieci, po prostu takiej, w której dzieci będą się dobrze czuły i do której będą chciały chodzić. Niby prosty cel, ale najtrudniejszy do spełnienia. Łączymy doświadczenie z dwóch światów, tata od 26 lat pełni funkcje dyrektora w różnych publicznych  szkołach, ja natomiast od 7 lat prowadzę z powodzeniem niepubliczne przedszkola. Stwierdziliśmy, że „jak nie my to kto”? Dodatkowo chciałam kontynuować „politykę” przedszkolną, po to aby dzieci miały szansę na dalszy rozwój w sprzyjającym dla nich środowisku, jakim jest przedszkole.

Co odróżnia Państwa szkołę od przeciętnej podstawówki?

Na pewno bogata oferta dydaktyczno – wychowawcza. Stawiamy na indywidualny rozwój psychofizyczny każdego naszego ucznia, wysoki poziom nauczania, jednak ten cel zamierzamy osiągnąć poprzez stosowanie nowatorskich metod nauczania, dzięki wykwalifikowanej kadrze dydaktycznej i małej liczebności klas. Nowością i jednocześnie udogodnieniem dla rodziców będzie zapewnienie opieki dzieciom podczas ferii i wakacji. Wszystko to zawarte będzie w czesnym, które jest osiągalne dla sporej części społeczeństwa. Dziecko zostanie objęte kompleksową opieką, oferujemy wiele atrakcyjnych zajęć dodatkowych.


Nauka przez zabawę, doświadczanie i działanie to nasze główne założenie i tą drogą będziemy zmierzać – odpowiada Zbigniew Hołówko.

A co z zadaniami domowymi?

Uważamy, że szkoła jest miejscem, gdzie dziecko głównie rozwija się poznawczo i to my powinniśmy zapewnić optymalne warunki do rozwoju i wychowania – odpowiada Sabina Hołówko – Rusin. Do nauczycieli należy obowiązek przygotowania dzieci do testów, sprawdzianów a przede wszystkim do efektywnego przekazania wiedzy. Odrabianie zadań to trudna sprawa dla rodziców, którzy często korzystają z pomocy  korepetytorów, pojawiają się też skutki emocjonalne, odczuwalne zarówno przez rodziców jak i dzieci podczas wspólnego odrabiania prac - nie zawsze idzie gładko. Po lekcjach przygotowana kadra będzie „odrabiać” zadania z dziećmi i wyrównywać ewentualne braki.

www.facebook.com//KrainaUsmiechuRzeszow

www.krainausmiechu.net.pl

Powrót na górę