HINDI - SMAK ORIENTU

RESTAURACJA INDYJSKA HINDI TO NOWY PUNKT NA KULINARNEJ MAPIE RZESZOWA. SKĄD POMYSŁ NA TAKĄ KUCHNIĘ W NASZYM MIEŚCIE I CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ TA KULINARNA CIEKAWOSTKA, A MOŻE NAWET STYL ŻYCIA?

KIEDY PASJA ZAMIENIA SIĘ W PRACĘ

Pomysł na restaurację zrodził się w zamyśle właściciela - Jana Kuli - podczas wielu odbytych do Azji podróży. Przebywając w Indiach poznał wiekową kulturę tego kraju, która liczy sobie kilka tysięcy lat. Miłością od pierwszego kęsa stała się natomiast indyjska kuchnia. Fascynacja nią była tak silna, że zapalony, rzeszowski podróżnik postanowił przenieść kawałek orientu w samo centrum Podkarpacia. Motorem napędowym restauracji Hindi są biznesowi partnerzy, a zarazem kucharze – rodowici Hindusi. To właśnie oni dbają o jakość podawanych w restauracji potraw.

h2

INDYJSKIE DANIE – SWOISTA UKŁADANKA

Kuchnia Hindi, jak i kuchnia indyjska, charakteryzuje się misternym podejściem do gotowania. Każde zamówione danie przygotowywane jest oddzielnie, tuż po złożeniu przez klienta zamówienia. Dla niektórych czas oczekiwania na posiłek może się niekiedy wydać zbyt długi, ale dla skosztowania kuchni indyjskiej – warto poczekać. W procesie przyrządzania potrawy ważna jest kolejność dodawanych składników i przypraw, temperatura dania oraz czas obróbki termicznej. Kucharz tworzy każde danie oddzielnie, a samo gotowanie można przyrównać do misternej układanki. Orientalne składniki, które bogate są w minerały i wartości odżywcze, nie mogą być rozgotowane czy przegrzane, straciłyby wówczas swoje właściwości oraz aromaty. Przez pieczołowity sposób gotowania kuchnia indyjska posiada prozdrowotny charakter, co dla wielu ludzi stanowi istotny element stylu życia. Jak mówią właściciele, przygotowywana potrawa ma być nie tylko pożywką dla zmysłów, ale i ucztą dla duszy.

h3

Restauracja Hindi zaprasza wszystkich miłośników orientalnej kuchni. Usytuowana przy ulicy Mickiewicza, dwupoziomowa sala przeniesie swoich gości do dalekich Indii. Ile może kosztować podróż do Azji? Okazuje się, że w tym przypadku wystarczy zaledwie jeden talerz. 

HINDI RESTAURACJA INDYJSKA
Rzeszów, ul. A. Mickiewicza 19
tel: 666 400 513

www.facebook.com/indyjska

Powrót na górę