KRAINA MIODEM MALINĄ PŁYNĄCA

Amatorów słodkości jak wiadomo nie brakuje. Bo kto potrafi odmówić sobie porcji ciastka do kawy lub deseru po obiedzie? Zapewne niewielu. Co jednak, kiedy w natłoku codziennych obowiązków nie mamy czasu na pieczenie słodkości, bądź zwyczajnie nie mamy do tego talentu? Pozostają odwiedziny cukierni, najlepiej tej bazującej na tradycyjnych recepturach.

 

Wypiekamy nasze marzenia

Cukiernia Kukułka powstała z pasji do słodkości. Pan Paweł Pańczak – cukiernik z wykształcenia i powołania - postanowił tworzyć wypieki pod własnym nazwiskiem. Tak dwa lata temu powstała Cukiernia Kukułka. Jest to miejsce, gdzie można zakupić kawałek ciasta na osłodę ponurego dnia, jak i zamówić tort na specjalną okazję. Szeroki asortyment cukierni pozwoli na zaspokojenie oczekiwań każdego klienta, wszak każdy lubi inne smaki i struktury wypieków. Jedni wolą owocowo, inni czekoladowo, kajmakowo czy makowo. Jedno jest pewne, każdy lubi pysznie i domowo, a to Cukiernia Kukułka gwarantuje. Dodatkowo kilka miesięcy temu pojawiła się jej siostra, czyli Kawiarnia Miód – Malina, prowadzona przez żonę Pana Pawłą, Panią Józefinę. Można tam usiąść, wypić świeżo mieloną kawę lub herbatę z miodem i posilić się kawałkiem niesamowitego ciasta.

Grunt to tradycja

Co wyróżnia wyroby z Kukułki i Miód – Maliny? Przede wszystkim szacunek do tradycji. Właściciele zapewniają, że ich wypieki są gwarantem klasycznych receptur, na których bazowały nawet nasze babcie. Ciasta wykonywane są tradycyjnymi metodami, a sporządzane z wysokiej jakości produktów. Maślane kremy, domowe farsze i masy – w wyrobach cukierniczych Państwa Pańczak nie znajdziecie ich ze sklepowych półek. Elementy ciast, pączków, drożdżówek na słono czy słodko, wykonywane są własnoręcznie. Jest to ogromny atut, ponieważ niewiele cukierni poszczycić się może swoimi, w stu procentach ręcznymi wypiekami.

Kawa z przyjaciółką, zamówienie ciasta na specjalną okazję lub stała współpraca z cukiernią? Nic prostszego! Wystarczy odwiedzić Kukułkę lub Miód – Malinę. Przekonacie się sami, że jest nie tylko „jak u mamy”, ale nawet „jak u babci”!

ul. Mickiewicza 21
tel. 576 575 579

www.facebook.com/Kawiarnia Cukiernia Miód-Malina

ul. Leszka Czarnego 2a
tel. 728 442 244

www.facebook.com/Cukiernia Kukułka

Powrót na górę

GOŚĆ WYDANIA