PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PODSTAWOWA JAKICH JESZCZE W RZESZOWIE NIE BYŁO!

SZKOŁA PODSTAWOWA MONTESSORI IM. PILOTA PIRXA – REWOLUCJA W EDUKACJI DZIECI.

DLA ŚWIADOMYCH RODZICÓW

→Jeśli uważasz, że tradycyjny system edukacji nie jest dopasowany do potrzeb dzisiejszego świata.
→Jeśli nie zgadzasz się na uśrednianie Twojego dzieckai jego szablonowy rozwój.
→Jeśli masz świadomość potrzeby zrównoważonego rozwoju (praca – zabawa – odpoczynek).
→Jeśli wzajemny szacunek dzieci i dorosłych jest dla Ciebie istotną wartością.
→Jeśli chcesz, aby szkoła nie tylko próbowała przekazać Twojemu dziecku wiedzę książkową, lecz także starała się rozwijać jego indywidualne zainteresowania oraz odkrywała przed nim nowe horyzonty (sztuka, kultura, technika, hobby, praca zespołowa, działalność prospołeczna, itd.).
→Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko nie uczyło się tylko i wyłącznie po to, aby zdać kolejny egzamin i zapomnieć.

Nasze przedszkole oraz szkoła podstawowa są tworzone wspólnie przez doświadczoną kadrę i rodziców, którzy chcą dać swoim własnym dzieciom szansę poradzenia sobie w świecie przyszłości i bycia najlepszą wersją samych siebie.

Tworzymy wspólnotę, dla której najważniejsze jest szczęście dziecka i jego potrzeby, zainteresowania, samodzielność oraz holistyczny rozwój. I nie są to jedynie puste hasła marketingowe, za którymi nic nie stoi, gdyż robimy to dla swoich własnych dzieci.

Jako niepubliczna szkoła podstawowa na prawach szkoły publicznej, z oddziałem przedszkolnym, realizujemy pełną podstawę programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Metodologia, którą wykorzystujemy w naszej codziennej pracy, jest uzupełnieniem najlepszych praktyk MONTESSORI o elementy takie jak S.T.E.A.M., MusicOn czy rozbudowany program zajęć dodatkowych, prowadzonych zarówno w szkole jak i na zewnątrz.

Nie oceniamy a opisujemy, gdyż oceny są szablonami, do których nikt nie pasuje. Nie zadajemy zadań domowych – dzieci potrzebują mieć czas na odpoczynek, zabawę i kontakt z rodziną (zachęcamy Rodziców do wspólnej pracy nad okazjonalnymi projektami). U nas nie ma typowych 45-minutowych lekcji czy przerw – zajęcia trwają przez cały czas i naturalnie się przenikają. Zgodnie z metodą Montessori, zajęcia są prowadzone w grupach różnorodnych wiekowo i z zastosowaniem profesjonalnych pomocy montessoriańskich. Takie podejście pozwala nam na znaczne wykroczenie poza ramy podstawy programowej, zaangażowanie dzieci w naukę i niezabijanie ich naturalnej ciekawości świata.

Nasza kadra jest młodym zespołem pedagogów montessoriańskich, z których każdy ma odpowiednie wykształcenie formalne oraz kilkuletnie doświadczenie z pracą z dziećmi i nie został „skażony” mentalnością pracy w szkołach publicznych. W każdej grupie pracuje na stałe nauczyciel języka angielskiego – tzw. „native speaker”, dzięki czemu dzieci mają codzienny kontakt z tym językiem i w sposób naturalny go przyswajają. Co więcej, w naszym gronie mamy także terapeutę pedagogicznego i stale współpracujemy ze specjalistą logopedą a większość kadry jest przeszkolona z zakresu bezpośredniej pomocy dzieciom z cukrzycą.

Lokal szkoły został zaprojektowany i wykonany zgodnie z najlepszymi praktykami oraz zaleceniami dotyczącymi nowoczesnej a także bezpiecznej edukacji. Wnętrza są jasne, stonowane, schludne i innowacyjne, meble ergonomiczne, zaplecze sanitarne dostosowane do wieku użytkowników a zastosowane materiały nie będą powodować problemów zdrowotnych w przyszłości. Wszystko to bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci i atmosferę pracy kadry szkolnej.

 Dzięki współpracy z zewnętrznymi doradcami dietetycznymi, profesjonalnym cateringiem oraz własną edukacją w zakresie zdrowego odżywiania się, oferujemy naszym uczniom najlepsze wyżywienie, zapewniając zdrową i zbilansowaną dietę. U nas dzieci mają zapewnione: śniadania, samodzielnie wypiekany chleb, przekąski (sezonowe owoce i warzywa), dwudaniowe obiady, nieograniczony dostęp do świeżej wody, mleko a także samodzielnie przygotowywane koktajle owocowo-warzywne.

CO NAS WYRÓŻNIA

→ uczymy samodzielności, ponieważ doświadczanie radości z samodzielnie wykonanego zadania wzmacnia wiarę w siebie

→ dzieci samodzielnie podejmują decyzję dotyczącą miejsca, rodzaju i czasu pracy - w ten sposób kształcą swoje indywidualne zdolności i nabierają doświadczenia w prawdziwej ocenie własnych umiejętności

→ pracujemy w grupach zróżnicowanych wiekowo – umożliwia to wzajemne uczenie się od siebie; starsi uczą się dbać o młodszych a młodsze dzieci wzorują się na zachowaniu starszych

→ pracujemy w grupach także po to, by praca z innymi i rozwiązywanie konfliktów nie sprawiały problemów w przyszłości

→ uczymy koncentracji i wyciszenia - dzięki lekcjom ciszy oraz wiedzy, która angażuje

→ nie narzucamy dziecku tego, czym powinno się interesować; dziecko podążą własną ścieżką oraz tempem a nauczyciel służy jako przewodnik w tej podróży

→ pomagamy dzieciom przyzwyczajać się do wystąpień publicznych, aby te były naturalne i przyjemne

→ starannie dobrane pomoce edukacyjne zachęcają uczniów do eksperymentowania

→ nie karzemy za popełnione błędy. Są one naturalną częścią procesu uczenia się, więc dzieci nie boją się ich popełniać. Motywacja płynie z możliwości ich poprawienia i radości z sukcesu

→ uczymy szacunku do przyrody, między innymi poprzez uczestnictwo w „Leśnej szkole”

→ nie zadajemy zadań domowych, gdyż wierzymy, że równie ważne dla rozwoju dziecka są odpoczynek, zabawa oraz spędzanie czasu z rodziną

→ nie mamy typowych, 45-minutowych lekcji i przerw; zajęcia trwają przez cały czas i naturalnie się przenikają

→ nie oceniamy - opisujemy

→ codziennie przez 5 godzin prowadzimy zajęcia równolegle w języku polskim i angielskim z native speaker’em, dzięki czemu dzieci przyswajają go naturalnie i nie boją się go używać

→ poprzez wizyty w instytucjach kultury, uczestnictwo w warsztatach teatralnych, zajęciach muzycznych, tanecznych oraz plastycznych uwrażliwiamy naszych uczniów na szeroko pojętą sztukę

→ uczniowie każdego dnia uczestniczą w zajęciach dodatkowych, m.in. takich jak taniec, karate, basen, robotyka, plastyka (wliczone w czesne)

→ staramy się uświadamiać i zakorzeniać w uczniach zdrowe nawyki żywieniowe - wspólnie gotujemy i pieczemy używając ekologicznych produktów, m.in. zastępując cukier jego zdrowszymi odpowiednikami

→ zapewniamy codzienny ruch na świeżym powietrzu, gdyż wierzymy, że dotlenione umysły pracują sprawniej i chętniej

→ codziennie czytamy na głos, gdyż jesteśmy przekonani, że czytanie wspiera rozwój psychiczny, emocjonalny, intelektualny i społeczny

→ nasi nauczyciele to kompetentni pedagodzy, pasjonaci, opiekunowie i przewodnicy, będący cudownymi ludźmi, wrażliwymi na indywidualne potrzeby oraz zainteresowania swoich podopiecznych

→ w pełni wykorzystujemy prawdziwe pomoce Montessori w naszej codziennej pracy

→ jako jedyna szkoła na Podkarpaciu współpracujemy z MusicOn – twórcami innowacyjnego i wielokrotnie nagradzanego na świecie instrumentu, który w szeroki sposób pomaga rozwijać dzieci

NABÓR TRWA PRZEZ CAŁY ROK. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU, ROZMOWY NA MIEJSCU I PRÓBNEJ WIZYTY.

NASZ ADRES: Szkoła Podstawowa Montessori im. Pilota Pirxamlogo
ul. Strażacka 54F • 35-312 Rzeszów • montessorirzeszow.pl
facebook.com/SzkolaMontessoriPilotaPirxa  • tel. 601 154 993

Powrót na górę