CZY PERFEKCYJNY WYGLĄD TO DROGA DO PEWNOŚCI SIEBIE

Z jednej strony staramy się akceptować siebie takich, jakimi jesteśmy, z drugiej – nieustannie dążymy do ideału i walczymy z niedoskonałościami, które nas od niego oddalają. O tym czy w dzisiejszych czasach dominuje kult ciała opowiada specjalistka od piękna, założycielka i prezes  Kliniki La Perla – Kalina Ben Sira.

Kanony piękna zmieniające się na przestrzeni lat ukształtowały w nas przeświadczenie, że dążenie do ideału jest wartością samą w sobie. Tymczasem ma ono określony cel. – Otóż w zadbanym ciele czujemy się zwyczajnie lepiej – dodaje nam ono pewności siebie, a świadomość, że wygląda się jak milion dolarów, przekłada się na sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. – tłumaczy Kalina Ben Sira. Dbałość o własny wygląd już nie ogranicza się do odchudzania oraz nakładania makijażu, aktywny tryb życia i racjonale, świadome odżywianie staje się  dla nas oczywistością. W dzisiejszych czasach nie chcemy „starzeć się z godnością” – mamy świadomość tego, że to w pełni od nas zależy jak będziemy się prezentować  – dodaje.

klinika 2

KALINA BEN SIRA
ZAŁOŻYCIELKAI PREZES KLINIKI LA PERLA

W zdrowym ciele zdrowy duch

Kult ciała to wbrew pozorom nie tylko dbanie o linię, ponieważ jego przejawem jest właśnie moda na bycie fit, czyli aktywnym fizycznie.  
– To, jak czas wpływa na nasz wygląd, pokazuje, że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Powtarzam, że do wszystkiego potrzeba systematycznej pracy. Tego nauczyły mnie treningi, które zresztą kontynuuję do dzisiaj. Ćwiczę spinning i biegam po 10 km dziennie, a z uwagi na branżę w której pracuję testuję nowe urządzenia, jakie pojawiają się w mojej klinice. Taka regularność w aktywności fizycznej i bycie na bieżąco z nowinkami technologicznymi nie tylko sprawia, że czuję się lepiej, ale po prostu daje mi to pewność siebie. Namawiam zawsze i wszędzie wszystkie kobiety by nie zapominały o swoich potrzebach i dbały na siebie – bo dzięki temu będą po prostu bardziej szczęśliwsze. To może brzmi jak banał, ale nie lubię hipokryzji
i nie znam kobiety, która nie chciałaby się podobać sobie i innym" – przekonuje Kalina Ben Sira.

Ciało jak z okładki

Motywacja do pracy nad własnym ciałem nie bierze się znikąd. Coraz częściej wzorujemy się na celebrytach, którzy w kształtowaniu własnego wizerunku nie ograniczają się dzisiaj do tzw. zdjęć ze ścianek. – Fotografie z treningów czy gabinetów medycyny estetycznej docierają do nas każdego dnia dzięki serwisom społecznościowym, zmagania gwiazd z okładek magazynów o piękny wygląd możemy śledzić praktycznie na bieżąco. Nic więc dziwnego, że też chcemy wyglądać tak jak one, ale wiemy też jak ciężkiej pracy nad sobą i własnym ciałem wymaga perfekcyjny look – mówi Kalina Ben Sira.

Czy kult ciała prowadzi nas zatem prosto do klinik medycyny estetycznej czy raczej wręcz odwrotnie – medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcą czuć się piękni bez sięgania po drastyczne środki?

Młodsi na dłużej

Kilkanaście, a być może i jeszcze kilka lat temu, panowało wśród nas przekonanie, że zabiegi estetyczne zarezerwowane są dla wybranych. – Dziś bezpieczne sposoby modelowania sylwetki i ujędrniania skóry znajdują się w zasięgu wielu kobiet. Dostępne są one w różnych przedziałach cenowych, jednak odkładanie pieniędzy na zabiegi, które kosztują nieco więcej, coraz częściej traktujemy jako inwestycję w siebie – podkreśla Kalina Ben Sira. Wiotka skóra w różnych obszarach ciała, zmarszczki na czole, podwójny podbródek, mało jędrne piersi czy pośladki – to problemy, które w sposób nieinwazyjny jesteśmy w stanie rozwiązać dzięki innowacyjnym technologiom stosowanym w medycynie estetycznej.

– Często niepotrzebnie godzimy się z tym, że nasze ciało wraz z wiekiem się zmienia. Owszem, pewnych procesów, jak zanikania włókien kolagenowych w naszej skórze, nie da się uniknąć, ale usunąć ich efekty – już jak najbardziej tak. Efekt liftingu, czyli odmłodzenia o nawet 10 lat, możemy dziś uzyskać także bez skalpela, dlatego tłumaczenie się strachem przed operacją jest niczym nieuzasadnione. W tej chwili medycyna estetyczna daje nam ogromne możliwości, a regularność w dbaniu o siebie (nawet w postaci drobnych zabiegów), tak jak w przypadku sportu, nie wymaga podejmowania ryzyka – twierdzi Kalina Ben Sira.

Czy zdjęcia celebrytów to jedyna rzecz, która wykreowała wśród nas kult ciała? Nic bardziej mylnego. W epoce starzejącego się społeczeństwa swój wygląd pragniemy zachować jak najdłużej.  – Wiąże się to również z dłuższą karierą zawodową, w której o sukcesy raczej ciężko bez pewności siebie. Tu właśnie pomaga nam zadbany wygląd, który z jednej strony ułatwia osiągnięcie sukcesu, a z drugiej – już sam w sobie jest z nim utożsamiany – podkreśla ekspertka. Atrakcyjny wygląd niewątpliwie pomaga w życiu, a kto by nie chciał, żeby było mu po prostu łatwej?

ZAPYTAJ O BEZPŁATNE KONSULTACJE I ZABIEGI IDEALNE DLA CIEBIE

Klinice La Perla klinika la perla spa kontra
Millennium Hall Rzeszów
Al. Kopisto 1, Poziom 2
informacje i zapisy  
tel. 533 363 665
www.klinikalaperla.pl

 

 

Powrót na górę