ZIMA VS URODA

DLACZEGO ZIMĄ WARTO ODWIEDZIĆ GABINET KOSMETYCZNY? JAK ZADBAĆ O SIEBIE O TEJ PORZE ROKU?

Zima to okres obniżonego nastroju z powodu braku słońca, wiatru, śniegu, wahań temperatury, smogu. Wszystko to wpływa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na wygląd zewnętrzny oraz kondycję włosów i cery. Jest to jednocześnie najlepsza pora, aby wykonać zabiegi, których nie zaleca się robić w okresie letnim, kiedy nasza skóra narażona jest na promieniowanie UVA i UVB. Na czym warto skupić się w tym czasie, aby w lecie cieszyć się zadbanym ciałem i tym samym świetnym nastrojem?

ZIMA, CZYLI CZAS NA KWAS

Jesień oraz zima to idealna pora, aby rozpocząć kurację peelingami chemicznymi. Kwasy o właściwościach terapeutycznych umożliwiają stworzenie całkowicie spersonalizowanej terapii, w celu wyeliminowania konkretnego problemu skórnego takiego jak na przykład trądzik, przebarwienia, fotostarzenie skóry, nadwrażliwość, rumień, zatkane pory czy utrata wilgotności. „Dobór kwasów oraz program leczenia poprzedzamy zwykle diagnozą skóry, którą w Elit | Spa wykonujemy za pomocą specjalnego urządzenia – wielopłaszczyznowego analizatora, który ocenia stan i kondycję cery. Analiza obejmuje kilka parametrów i na jej podstawie oraz po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z klientem, a także po obejrzeniu stanu cery, układamy plan terapii. Często pierwsze efekty widoczne są już po 1-2 zabiegach, jednak dla powodzenia kuracji ważne jest, aby przeprowadzić pełną serię zabiegową w regularnych odstępach czasu.” – mówi Joanna Zarembska, kosmetolog w Elit | Spa Ambasadzie Urody i Piękna.

LASER W WALCE Z NIECHCIANYM OWŁOSIENIEM

Zima to także najlepszy moment, aby rozpocząć wszelkie zabiegi z wykorzystaniem laserów. Do najpopularniejszych zabiegów laseroterapii wykonywanych w gabinetach kosmetycznych zalicza się spłycanie i redukcję blizn, odmładzanie,  niwelowanie oznak starzenia oraz depilację laserową. Ta ostatnia jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów przez kobiety na całym świecie. „Okazuje się, że niechciane lub nadmierne owłosienie jest przyczyną wielu kompleksów, a tradycyjne metody takie jak np. golenie, depilator czy wosk dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty” – mówi Marzena Sitarz-Szmigiel, dyrektor generalna w Elit | Spa Ambasadzie Urody i Piękna. I dodaje: „Decydując się na, nietani przecież, zabieg depilacji laserowej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry urządzenia, którym ma być wykonywany, aby depilacja była trwała i skuteczna, bo o to nam przecież chodzi. Ważny jest przede wszystkim rodzaj i długość wiązki laserowej, a także odczucia podczas zabiegu. Nie bójmy się pytać umawiając wizytę!” Depilacja laserowa pozwala na skuteczną redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób praktycznie na wszystkich częściach ciała – od twarzy (na przykład wąsik, uszy, czy policzki), przez pachy, bikini czy ramiona, na nogach, plecach i torsie kończąc.

PIĘKNE WŁOSY ZIMĄ

Zimą warto również zadbać o włosy. Jest to dla nich zdecydowanie najmniej ulubiona pora roku – skrajne temperatury, czapki, ogrzewanie, suche powietrze wpływają na ich kondycję wysuszająco i znacznie je osłabiają. Nie możemy zapominać o stosowaniu masek oraz odżywek podczas ich mycia, używaniu olejków ochronnych podczas pobytu w saunach, wykonując prostowanie, kręcenie czy nawet suszenie włosów. Od czasu do czasu warto także zafundować im profesjonalną kurację w salonie fryzjerskim, gdzie specjaliści ocenią stan łuski oraz skóry głowy, dobiorą pod tym kątem odpowiednie produkty, wykonując specjalistyczne zabiegi np. z użyciem tzw. sauny, dzięki której substancje aktywnie wnikają w głąb, skutecznie odżywiając nasz włos.

Zima to wymagająca pora roku – dbając o włosy, skórę i paznokcie minimalizujemy negatywne efekty pogodowej aury, jednocześnie przygotowując nasze ciała do okresu letniego, za którym wszyscy tak tęsknimy.

ul. Słowackiego 16, Galeria Pasaż RzeszówELIT
tel.: 510 390 000, www.elitspa.pl

 

Powrót na górę