Po raz pierwszy w Polsce! Tylko w Rzeszowie!   2013 FIM LONG TRACK Po raz pierwszy w Polsce! Tylko w Rzeszowie! 2013 FIM LONG TRACK

Long Track w Rzeszowie

10 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie po raz pierwszy w Polsce odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze – 2013 FIM Long Track World Championship Final 4. Swój udział potwierdzili znani żużlowcy z wielu krajów. Bilety w sprzedaży już od 3 lipca.

Long Track (długi tor) to sport motocyklowy bardzo podobny do klasycznego Speedway’a. Turnieje Long Track mogą być rozgrywane na torach o długości od 350m do 1300m (długość rzeszowskiego toru wynosi 395 metrów). Zawodnicy podczas wyścigów osiągają większe prędkości, a to za sprawą specjalnych motorów, które są nieco większe i mają dwubiegową skrzynię biegów. W biegu bierze udział zazwyczaj sześciu zawodników, choć zdarzały się wyścigi, w których startowało ośmiu zawodników.

W rzeszowskim turnieju swój udział potwierdziło już 18 zawodników m.in. z takich krajów jak: Finlandia, Niemcy, Czechy, Australia, Wielkiej Brytania, Francja czy Holandia. Zapewne nie zabraknie też uczestników z Polski.

Imprezę , która rozpocznie się o godz. 18.30 poprowadzi znany dziennikarz Polsatu Sport oraz ekspert żużlowy, Tomasz Lorek. Bilety w cenie: nowa trybuna (wschodnia) – 50 zł, stara trybuna (zachodnia) – 30 zł, można nabyć w budynku klubowym ZKS Stal Rzeszów, w Millenium Hall (punkt informacyjny) oraz w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów. Dzieci do 12 roku życia wchodzą za darmo.

Dodatkowo, organizator zawodów uruchomi akcję promocyjną „ Bilety na Long Track za paragony”. Akcja odbędzie się w Millenium Hall w dniach 15-19 lipca br. Szczegóły na stronie www.longtrack.rzeszow.pl, www.milleniumhall.pl.

Katarzyna Micał

Powrót na górę