ULTIMA RATIO – PRZEŁOM W SĄDOWNICTWIE

Pierwszy elektroniczny sąd arbitrażowy dla przedsiębiorców w Polsce właśnie zaczyna swoją funkcjonalność. Za sprawą aplikacji mobilnej mamy możliwość korzystania z niego w każdym zakątku świata, bez konieczności marnowania czasu na dojazdy do siedziby czy przesyłania drogą pocztową niezbędnych do rozstrzygnięcia sprawy dokumentów. Sprawy gospodarcze rozstrzygane w całości przez Internet, maksymalnie w ciągu 21 dni? Teraz to możliwe. O zaletach Ultima Ratio w rozmowie z Day&Night odpowiada Ryszard Rzym, Prezes Zarządu ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.

Czytaj dalej...

PGS SOFTWARE ZATRUDNI 100 OSÓB W RZESZOWIE

Trwająca rozbudowa rzeszowskiego biura firmy informatycznej PGS Software SA. Biurowiec przy ul. Generała Maczka pozwoli na zatrudnienie ponad 100 nowych specjalistów IT. Rekrutacje trwają. Obecnie firma poszukuje programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning.W PGS Software zatrudnienie znajdą także przedstawiciele nowych w rzeszowskim IT zawodów, takich jak Solutions Architect.

Czytaj dalej...

PREZENTY LAST MINUTE - 10 ŚWIĄTECZNYCH INSPIRACJI

JEDNI ZACZYNAJĄ KUPOWAĆ ŚWIĄTECZNE PREZENTY JESZCZE W PAŹDZIERNIKU, INNI ZOSTAWIAJĄ ZAKUP UPOMINKÓW NA OSTATNIĄ CHWILĘ. ŚWIĘTA TUŻ TUŻ, DLATEGO JEŚLI ZALICZASZ SIĘ DO DRUGIEJ GRUPY, TO WŁAŚNIE NADESZŁA NAJWYŻSZA PORA NA SKOMPLETOWANIE WSZYSTKICH PODARUNKÓW. CO ZROBIĆ, ABY UNIKNĄĆ NERWOWEGO BIEGANIA PO SKLEPACH W PRZEDDZIEŃ WIGILII ORAZ ZAOSZCZĘDZIĆ SOBIE STRESU ZWIĄZANEGO Z GORĄCZKOWYM SZUKANIEM IDEALNEGO PREZENTU? PRZEDSTAWIAMY KILKA PROPOZYCJI NA ŚWIĄTECZNE UPOMINKI LAST MINUTE.

Czytaj dalej...

ŚWIĘTA - POPATRZMY NA NIE INACZEJ

POPATRZMY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA NIECO INACZEJ. W SPOSÓB BARDZIEJ DOKŁADNY, PRZYZIEMNY WRĘCZ, ZNACZENIOWY, PRZYGLĄDNIJMY SIĘ SYMBOLICE TEGO CZASU, ZWYCZAJOM, RYTUAŁOM I GESTOM STOSOWANYM W TYM OKRESIE. WYDAJE SIĘ, ŻE CORAZ CZĘŚCIEJ DNI TE, KTÓRE SĄ TAK BARDZO WAŻNE I DLA OSÓB WIERZĄCYCH ZI DLA NIEWIERZĄCYCH, STAJĄ SIĘ PUSTYM ODBĘBNIENIEM PEWNEGO RYTUAŁU, NIEZBĘDNEGO W KAŻDYM ROKU.

Czytaj dalej...