Fot. Archiwum PGS Software SA Fot. Archiwum PGS Software SA

PGS SOFTWARE ZATRUDNI 100 OSÓB W RZESZOWIE

Trwająca rozbudowa rzeszowskiego biura firmy informatycznej PGS Software SA. Biurowiec przy ul. Generała Maczka pozwoli na zatrudnienie ponad 100 nowych specjalistów IT. Rekrutacje trwają. Obecnie firma poszukuje programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning.W PGS Software zatrudnienie znajdą także przedstawiciele nowych w rzeszowskim IT zawodów, takich jak Solutions Architect.

Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. Według firmy analitycznej Gartner wydatki na usługi IT w tym zakresie wzrosną z 19% do 28% w 2022 roku, a dostawcy cloud przejmą znaczną część rynku. Migracja i usługi chmurowe to jeden z obszarów rozwoju PGS Software. – „Obecnie kluczowa jest specjalizacja i podążanie za rynkowymi trendami. Musimy być elastyczni, bo rynek IT bardzo szybko się rozwija. Dlatego już dzisiaj wybieramy te najbardziej innowacyjne kierunki, które dają nam szansę na realizację ciekawych projektów w Rzeszowie” – mówi Łukasz Jaworski, Development Manager z PGS Software.

Prace związane z rozbudową biura PGS Software zbliżają się do końca. Nowe przestrzenie zostaną oddane do użytku do użytku w drugim kwartale 2019 roku. Oprócz nowych biur, sal konferencyjnych i szkoleniowych, na czwartym piętrze powstanie strefa rozrywki i restauracja dla pracowników firmy. PGS Software jest obecny na rzeszowskim rynku IT od ponad dziesięciu lat. Przez ten czas oddział, który początkowo zatrudniał 8 osób, rozrósł się do 250 osobowego zespołu. Potrzeby są jednak coraz większe, budynek firmy po rozbudowie pomieści ponad 350 specjalistów.

 

 

Powrót na górę