Fot. Robert Lasek Fotografia / Politechnika Rzeszowska Fot. Robert Lasek Fotografia / Politechnika Rzeszowska

KILL ME WITH THE MUSIC W LUKRZE

9 KWIETNIA W KLUBIE LUKR ODBĘDZIE SIĘ GALA FINAŁOWA KONKURSU "KILL ME WITH THE MUSIC" BĘDĄCEGO SZANSĄ DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW I SOLISTÓW NA ZAPREZENTOWANIE SWOICH DOKONAŃ SZERSZEJ PUBLICZNOŚCI. ELIMINACJE ODBĘDĄ SIĘ 2 I 3 KWIETNIA O GODZ. 18:00 W KLUBIE LUKR. WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY.

 W tym roku odbędzie się już 6. edycja konkursu organizowanego przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Finał zostanie poprzedzony eliminacjami, które odbędą się 2 i 3 kwietnia, również w klubie LUKR w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall, które zostało partnerem głównym konursu. Zarówno eliminacje jak i finał będą otwarte dla publiczności, a wstęp na nie jest darmowy.

- Projekt Studenckiego Konkursu Piosenki „Kill me with the MUSIC” powstał w 2014 roku na Politechnice Rzeszowskiej jako inicjatywa ówczesnej dyrygent Chóru PRz – p. Justyny Szeli-Adamskiej, Studium Języków Obcych PRz oraz Samorządu Studenckiego PRz. Konkurs został po raz pierwszy zrealizowany jako jeden z projektów Tygodnia Kultury i Nauki PRZODEM XXI Rzeszowskich Juwenaliów. „Kill me with the MUSIC” powstało z myślą o młodych, utalentowanych muzycznie osobach, które pozostały jeszcze nieodkryte i nieznane wśród szerszej publiczności. Najważniejszym celem Konkursu jest odnalezienie takich „nieoszlifowanych diamentów” i wsparcie ich muzycznego rozwoju - wyjaśnia Justyna Bryk ze sztabu organizacyjnego Rzeszowskich Juwenaliów.

kill me 2

Fot. Robert Lasek Fotografia / Politechnika Rzeszowska

KONCERTOWE WARUNKI I KOMPETENTNE JURY

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności w profesjonalnych warunkach scenicznych przed publicznością i doświadczonym jury, w którego skład wejdą m.in. wokalistka i pedagog Małgorzata Boć, uznany pianista jazzowy i wykładowca akademicki Zbigniew Jakubek, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów Roman Owsiak czy półfinalistka ostatniej edycji programu The Voice of Poland - Aleksandra Tocka, która dodatkowo uświetni swoim występem galę finałową, a także przeprowadzi warsztaty z wszystkimi wokalistami, którzy awansują do finału konkursu. Zwycięski zespół tegorocznej edycji "Kill me with the MUSIC" wystąpi z koncertami na Rzeszowskich Juwenaliach oraz Juwenaliach Wrocławskich. Otrzyma również możliwość nakręcenia klipu oraz profesjonalną sesję fotograficzną. Dla najlepszego solisty przewidziany jest m.in. występ na rzeszowskim Rynku podczas inauguracji juwenaliów i również sesja fotograficzna. Jest o co walczyć.

Do tej pory laureatami konkursu zostawali m.in. formacje Clokwork Mind, ReggaeGang System czy duet Soundscape z popularną rzeszowską aktorką Dagny Ciporą.

- Zależy nam przede wszystkim na tym, aby konkurs przyciągał jak najwięcej uczestników i abyśmy mogli coraz lepiej wspierać ich muzyczne kariery. Do tej pory szczególnie byliśmy dumni, kiedy zwycięzcy drugiej edycji „Kill me with the MUSIC” mogli zaprezentować się na słynnej scenie w Opolu, podczas międzyuczelnianego konkursu „Studencki Zespół Roku 2015” - dodają organizatorzy i zapewniają, że cały czas pracują nad poszerzeniem formuły i rangi konkursu.

Bartłomiej Skubisz

Powrót na górę