WERNISAŻ - ODWRÓCONA RZECZYWISTOŚĆ WERNISAŻ - ODWRÓCONA RZECZYWISTOŚĆ

WERNISAŻ - ODWRÓCONA RZECZYWISTOŚĆ 06.09.2019, 18:00

"Relacje człowieka z otaczającym go światem, kształtują się w taki sposób, że każda nowość w sposób nieunikniony zmienia się w powszechność. Rzeczywistość wciąż zmienia swój wygląd, jak obłoki na niebie…" - Zeland Vadim

Każdy człowiek funkcjonuje w określonej rzeczywistości, przyjmuje role jakie pełni w społeczeństwie, schematy jakimi się posługuje, a także nadaje znaczenie codziennym wydarzeniom.

Podążając za Vadimem nie da się pominąć stwierdzenia, że: "Świat stanowi dualne zwierciadło, po którego jednej stronie znajduje się materialna rzeczywistość, a po drugiej metafizyczna przestrzeń wariantów".

rita

Prace Rity Kłosowskiej-Lasek to głównie lustrzane odbicia oraz zabawa perspektywą, w których symetria buduje kompozycję. Czynniki te tworzą wielowymiarowy efekt.

"Odwrócona Rzeczywistość" to swoisty manifest autorki. Jej niemy bunt. Próba przekroczenia granicy i otwarcia się na zewnątrz. Autorka pokazuje co dla niej ważne, a od czego próbowała uciec. Obrazy wydają się burzyć logiczny porządek znanej nam rzeczywistości, ocierając się o pogranicza jawy, snu i fantazji. Kłosowska-Lasek ukazuje świat w sposób niekonwencjonalny, co każdemu odbiorcy gwarantuje subiektywną możliwość indywidualnego odbioru. Zupełnie jak otaczająca każdego z nas rzeczywistość - nie jest czarno-biała, a posiada niemal nieskończone spektrum kolorystycznych tonacji." -  Artur Kawa

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 6 września 2019 o godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, ul. Jagiellońska 24

Powrót na górę