WŁOSY MIGOCZĄCE TYSIĄCEM BARW

WAKACYJNE SŁOŃCE DOSTARCZA NAM MASĘ ENDORFIN, KTÓRE W TYM SEZONIE WIDAĆ TAKŻE… NA WŁOSACH. TANGERINE HAIR SZTURMEM ZDOBYWA ULICE, SPRAWIAJĄC, ŻE WŁOSY MIENIĄ SIĘ NAJBARDZIEJ BAJECZNYMI KOLORAMI, GŁÓWNIE ARBUZOWEGO SORBETU. ZAUWAŻALNY JEST TAKŻE EFEKT PERŁY, A TAKŻE KLASYKA Z NUTĄ FANTAZJI, CZYLI CHARCOAL HAIR. LATO TO NAJLEPSZY CZAS NA DAWKĘ SZALEŃSTWA, RÓWNIEŻ NA GŁOWIE. SPRAWDŹCIE, JAKIE KOLORYZACJE KRÓLUJĄ W OBECNYM SEZONIE.

TANGERINE HAIR

Niegdyś ekstrawaganckie, wręcz wzbudzające szok i niedowierzanie, dzisiaj mają spore grono wielbicielek, które coraz chętniej decydują się na przeróżne gamy kolorystyczne na swoich włosach. Kolorowe włosy to pocałunek lata na naszych głowach. Dlaczego decydujemy się na odważne koloryzacje właśnie latem? Bajkowe kolory kojarzą się ze słodyczą letnich owoców, dodatkowo świetnie komponują się z bikini i letnimi topami. „Różowy blond” szturmem podbił Instagram, blogi, ulice, zaznaczył swoją obecność nawet na czerwonych dywanach. Do uzyskania blorange (blond+orange) najczęściej wykorzystuje się farbę czerwoną i żółtą, które pozwalają na osiągnięcie balansu w postaci ciepło-zimnych tonów różu. „Sorbetowa” koloryzacja poszła też o krok dalej i zaowocowała coraz to odważniejszymi miksami barw, zarówno w pastelowym jak również  neonowym wydaniu. Mimo że koloryzacja tego typu jest niezwykle czasochłonna, tangerine hair zyskały nie tylko niegasnącą popularność, ale także osobny hashtag na Instagramie, po wpisaniu którego mamy dostęp do ogromnej galerii zdjęć będących żywym dowodem na to, że fanek takiej koloryzacji przybywa z dnia na dzień.

EFEKT PERŁY

Do niedawna wśród trendów, które można było najczęściej zobaczyć na ulicach był efekt perły, mieniący się niczym lakier na paznokciach. Wyrafinowany i nienachalny blask zapewnia włosom efekt poświaty, który dodaje im blasku i sprawia, że zyskują lekkości. Efekt perły wprowadza na włosy jaśniejsze, wybielone tony, dlatego najlepiej prezentuje się na jasnych włosach, głównie odcieniach blondu. Warto pamiętać, że w uzyskaniu pożądanego efektu pomoże nam wyłącznie profesjonalista, który rozpocznie koloryzację od odpowiedniego rozjaśnienia włosów. Nie należy również przesadzać z nadmiernym stylizowaniem włosów po takiej koloryzacji, ponieważ ciepło uszkadza wprowadzony kolor, przyczyniając się do efektu płaskich i matowych kosmyków.

UMIARKOWANIE I EKSTRAWAGANCJA W JEDNYM, CZYLI CHARCOAL HAIR

Nie przemawia do Ciebie tęczowy efekt na włosach? Charcoal hair to opcja dla tradycjonalistek, które cenią sobie umiarkowaną fantazję na głowie. Koloryzacja ta jest z pozoru niekrzykliwa, w gruncie rzeczy niebanalna, ale także twarzowa. „Węglowe” włosy wbrew pozorom nie oznaczają płaskiej czerni, wręcz przeciwnie – kolor z założenia imituje niejednowymiarowy odcień węgla, a konkretniej szarości z jasnymi prześwitami przechodzącej w czerń. Charcoal hair w blasku słońca mienią się żywym srebrem z lekko metalicznym wykończeniem. Mimo wielu odcieni, które można uzyskać, decydując się na tego typu koloryzację, jedno jest pewne: czerń w charcoal hair zyskuje nowe oblicze, na które warto zdecydować się właśnie latem.

MARIOLA SZOPIŃSKA

Powrót na górę