SPA DLA DŁONI

JAK POWSZECHNIE WIADOMO, DŁONIE SĄ WIZYTÓWKĄ KOBIETY. BEZAPELACYJNIE POWINNY WIĘC BYĆ ZADBANE I ODPOWIEDNIO WYPIELĘGNOWANE. I NIE CHODZI TYLKO O PAZNOKCIE. PODPOWIADAMY, JAK UTRZYMAĆ ATRAKCYJNY WYGLĄD DŁONI, NIEKONIECZNIE WYŁĄCZNIE TYCH DAMSKICH.

ZADBANE DŁONIE = PEWNOŚĆ SIEBIE I DOBRE WRAŻENIE

Dłonie to niezwykle istotny element naszej aparycji. Posługujemy się nimi każdego dnia, gestykulujemy, witamy się, wykonujemy codzienne czynności, które sprawiają, że nasze ręce notorycznie wystawiane są na kontakt z otoczeniem. Bez wątpienia powinny więc odpowiednio reprezentować swoich właścicieli, nie tylko ze strony płci pięknej. W końcu nie ma nic bardziej niezachęcającego, jak zaniedbane dłonie, widoczne np. podczas istotnego spotkania biznesowego. Skóra dłoni łatwo się wysusza i podrażnia, a podstawowy krem do rąk nie zapewni kompleksowej pielęgnacji. Jak uzyskać miękkość i delikatność skóry dłoni? Warto zacząć od kąpieli… dedykowanej wyłącznie dłoniom. Wśród najbardziej skutecznych zarówno w nawilżaniu, jak również w kojeniu podrażnień, a jednocześnie najłatwiejszych w przygotowaniu jest kąpiel cytrynowa, do przygotowania której wystarczy woda i świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Taka mieszanka pozwoli pożegnać się z przebarwieniami i jednocześnie poprawi stan napięcia skóry dłoni. Inną propozycją jest kąpiel z siemieniem lnianym, do wykonania której potrzebna będzie łyżka siemienia lnianego na litr przegotowanej wody. W tak przygotowanej kąpieli moczymy ręce przez 20 minut, co ukoi wysuszony i zniszczony naskórek. By odpowiednio nawilżyć i odżywić skórę, warto przygotować kąpiel z mlekiem. Zabieg połączenia filiżanki ciepłego mleka z filiżanką naparu z rumianku odmieni nasze dłonie, oczywiście w pozytywnym aspekcie.

Z RĘKI DO RĘKI

Dłonie są nie tylko naszą wizytówką, ale także odzwierciedleniem upływającego czasu. W dzisiejszych czasach coraz trudniej ocenić wiek (zwłaszcza kobiet), patrząc jedynie na ich twarze, ale ręce zdradzają znacznie więcej. Ta newralgiczna część naszego wyglądu może wskazać na niezaprzeczalną różnicę pomiędzy nieskazitelną twarzą a… właśnie stanem dłoni. Dlatego warto zadbać o estetyczne dłonie już w młodym wieku, pamiętając, że dobry stan skóry o wiele łatwiej utrzymać, systematycznie ją pielęgnując, niż uzyskać zadowalający efekt po latach zaniedbań. W uzyskaniu gładkich i wypielęgnowanych dłoni pomoże peeling wykonywany minimum raz w tygodniu. Dodatkowo, do wykonania podstawowego peelingu dla dłoni wystarczy cukier połączony z oliwą z oliwek. W odpowiednim zmiękczeniu skóry pomoże również niewielka ilość miodu, którą warto dodać do domowego peeligu. Masaż dłoni taką miksturą pomoże usunąć twardy naskórek i przygotuje dłonie na kolejny etap pielęgnacji. Mocno wysuszona skóra dłoni z pewnością będzie nam wdzięczna za maseczki. By ujędrnić skórę dłoni, warto zastosować miksturę składającą się z żółtka jajka, łyżki miodu i łyżki masła, którą pozostawimy na dłoniach na 15 min, po czym spłuczemy letnią wodą. Żółtko jajka można również połączyć z kilkoma łyżkami oliwy z oliwek, a po nałożeniu na dłonie pozostawić je pod dodatkową warstwą folii. Całość usuwamy i zmywamy po 10 minutach. Zadbane dłonie to również estetyczne paznokcie. Kilkucentymetrowe, przedłużane na żelu, krzykliwe, i ozdobione infantylnymi wzorkami paznokcie nie mają nic wspólnego z dobrym smakiem, czy też gustem. Klasyka to podstawa! Postaw na tradycyjny manicure, zadbaj o skórki i odpowiedni kształt płytki, wybierz stonowany kolor lakieru, który będzie współgrał z Twoją garderobą, np. cielisty lub pudrowy. Pamiętaj, że kolor ma znaczenie i wpływa na ogólny wygląd dłoni. 

MARIOLA SZOPIŃSKA

Powrót na górę